Saabun Adamsoni tänaval asuvasse Korsarite ateljeesse, lasen ennast stuudio šikist atmosfäärist võluda ning rõivadisainer Karl tervitab mind kelmika naeratusega. Üsna kiiresti saab selgeks, et täpselt nii kontrastne ja värvikirev nagu on Karl Korsari looming, on ka ta olemus. Nimelt, mehe disainikeel on pakkunud mulle huvi juba mõnda aega just oma mänguliste illustratsioonide ja julge koloriidi tõttu. Tuleb välja, et põhjusega. Kohtumine on ebaeestlaslikult soe. Kõik põhjamaalastele omased barjäärid saavad esimestel minutitel sulatatud ning hargnema hakkavad kirevad lood rõivadisaineri elust, mis resoneeruvad mehe illustreeritud loomingus.

Olen tutvunud Karl Korsariga, tutvu Sinagi!

Milline on Karl Korsar?
Olen paigalpüsimatu – mul on tarvis alati igasugust
action’it. Kui seda ei saa, siis hakkab midagi mind ahistama.
Olen sotsiaalne – sotsiaalsus moodustab väga suure osa mu elust. Mulle meeldib, kui ümber on inimesed, kes on nõus ootamatult minema retkele.
Olen unistaja – veedan väga palju aega iseenda mullis ning tihtipeale driftin ära.

KarlKorsar1

Ja milline on Su looming?
Väga paljud mu illustratsioonid on saanud lükke mingitest elulistest kogemustest.
Selleks lükkeks võib olla mõni reis või elujuhtum. Olen elanud väga turbulentset elu viimased viis aastat ja resideerunud väga erinevates kohtades. Igast sellisest situatsioonist loon mingi uue pildi, elulise loo.
Näiteks uutest bomberitest kõige kirevama jaki mustri idee sain punkbaari wc seinast. See oli väga vinge mosaiik.

Mu illustratsioonid on mängulised. See toimib, inimesed suudavad sellega suhestuda.

Ütlesid, et kannad oma kogemusi loomingusse üle. Samas leidub Su tootevalikus nii kirevaid kui ka vastukaaluks hästi mustvalgeid töid. Kas oled siis ikkagi koloriitne seikleja või mustvalge pildiga mees?
Võib olla tõesti olen ma bipolaarne. (naerab) Suured emotsioonid on need, mis käivad minuga kaasas. Mulle meeldivad kontrastid, nii värvilised kui ka mustvalged. Ühtlasi olen tohutu värvifanaatik. Minu mustvalged tööd on hästi graafilised ja detailsed – mustvalge ei tähenda, et asi peaks olema jõuetu. Kui näiteks science fiction filmid kujutavad tulevikku hästi steriilse ja mustvalgena, siis arvan vastupidiselt, et tulevik võiks olla puhas ja värviline.

Rääkides värvidest. Mis toonidel soovitad sel kevadel silma peal hoida?
Me kõik oleme mõjutatud trendidest. Aga näiteks roosa on alati selline värv, mis sobib kokku kõigega ja mis mulle väga meeldib.

Värvipaletist ajalooni – kuidas leidsid tee disainini?
Mina ja mu õde oleme mõlemad niidirullide sees ülesse kasvanud. Emal oli ateljee kodus ning seal me tegutsesime. Õmblemise jaoks mul suurt kannatust ei olnud, aga mulle meeldis valdkond. Joonistasin-visandasin hästi palju. See tee jätkus edasi ülikoolis, kus proovisin erinevaid asju. Kokkuvõttes jõudsin läbi kõigi nende katsetuste oma tänase käekirjani.

Milline on Su disainiprotsess?
Kui tihtipeale käib loomeinimestega kaasas eelarvamus, et neil valitseb “loominguline vabadus” ning kõik on pigem segamini kui korras, siis mina arvan, et disainiprotsess peab olema reglementeeritud ja süstemaatiline. Paraku ei saa keegi lubada endale täna seda, et maalid pööningul kaks aastat.

Kumba on rohkem tarvis omal alal läbilöömiseks – kas töökust või andekust?

90% töökust, 10% geniaalsust.

Kas see väga tõsiseks ei kisu?
Ei kisu. Ma arvan, et tuleb vaadata maailma läbi lapse silmade, aga säilitada eesmärgistatus. Loome ei pea olema tõsine.

Paljuräägitud perfektsus, moetööstuse halastamatus – millal tead, et Su toode on valmis ning võid seda esitleda laiemale publikule?
Esita oma toode siis kui see on valmis, mitte siis kui see on perfektne. Tihtipeale inimesed isegi ei alusta midagi, kuna nad tunnevad, et ei saavuta ideaali. See on hirm ebaõnnestumise ees.

Riski ja õpi oma vigadest.

Kuhu oled arenenud võrreldes algusaegadega?
Pigem olen arenenud tehnilise külje pealt – kuidas ehitada disainiprotsessi. Olen jõudnud töökuseni, tean mida ma teen, miks ma seda teen, kuidas teha ning leidnud meelerahu.

Armastan Su kontrastseid mustreid ja illustratsioone. Räägi palun natuke lähemalt oma loovprotsessist, kuidas leiavad pildid oma tee kangale?
Tihtipeale näen midagi, millest tekib idee, püüan selle jäädvustada ning edasi kanda mustri või illustratsioonina. Seejärel joonistan selle valmis, kannan arvutisse ning sealt juba puhastan esinduslikumaks. Seejärel saadan illustratsiooni oma kangaagendile, sealt liigub juba kangas tootmisesse.

Kuidas suhestud – mood ja stiil?
Mõlemad on omamoodi ajatud. Iga inimene peaks leidma endale oma stiili. Neid fopaasid on olnud piisavalt, et inimene jälgib trendi, aga ei kanna seda välja.

Inimene peaks riietuma nii nagu ta ise tunneb, et on õige, mitte nii nagu trendid dikteerivad. Ajatult!

Millised tooted on uuel hooajal Karl Korsari tootevalikusse lisandumas?
Kindlasti baastooteid T-särkide näol ning uued bomber jacket’id – lõikeliselt ja mustriliselt on need VÄGA põnevad!
Mul on nii palju ideid, oleks ainult aega kõigeks. Tahaksin ujumisriided ja nokamütsid ära teha. Lisaks villased mantlid prindiga.

O37B0689 (1)

Karli uus bomber. Peagi müügis

Kas Sul on oma töödest ka mõni “lemmik laps” tekkinud?
Mulle väga meeldivad siidisallid. Need on minu lapsukesed, mille mustrite ja materjaliga nägin tõesti väga palju vaeva.

Kuhu siit edasi?
Mul on tunne, et tuleb ikka maailm vallutada.

Soovitused lugejatele. Milliste disainibrändide tegemisi jälgid?
KTandPaul
Bassobrooke
Fendi
Hermès

Karli tooted leiad e-poest
Jälgi Karli tegemisi:

Facebookis
Instagrammis

NB! Karli stuudios on alates tänasest super sale. 

09.02-10.02
12:00-19:00

First-come, first-served.

KarlKorsar5

Foto: Jana Solom

KarlKorsar6

Foto: Jana Solom

3KarlKorsar

Foto: Jana Solom

KarlKorsar4

Foto: Jana Solom