Milleks minna soojamaareisile, kui oma koduaiaski on lõunamaa kliima?! Pane peale hea-tuju muusika ja tunne rõõmu kuumast suvest.

Juuli “Kuu vaib” serveerib pöörast muusikalist kokteili. Naudi suvekuumust Aafrika ja Kariibi biitide saatel:

1. Ata Kak – ObaaSima. Tegu on Ghanast pärit artistiga, kelle looming on räpi ja house’i sugemetega. Mõnus, temperamentne ja tantsuline afrikaani vaib. Aafriklaste jaoks väljendub kuulamine tantsu näol. Elektrooniline muusika kasutab rütmi hüpnotiseeriva mõju tekitamiseks, mis on omane ka algsele Aafrika muusikale.

2. Umoja – Take Me High. Tegu on Lõuna-Aafrika niinimetatud nätsukummi popiga. Kollektiivi album “707” avaldati aastal 1988, seega neid peetakse bubblegum stiili üheks eestvedajatest. Lõbus!

3. Kiki Gyan – Disco Dancer. Ghana multiinstrumentalist Kiki Gyan oli Aafrika mandri Stevie Wonder. Muusik oli geniaalne klahvpillimängija ja imelaps. Sai kiiresti rikkaks ja väga kuulsaks. Lõi laineid Inglismaal, mängides oma loomingut ette ka kuningannale; hängis Elton Johni ja Mick Jaggeriga. Elas väga tormilist elu. Suri 2004. aastal vaesuses narkootikumide ületarvitamise ja AIDSi tõttu.

4. Coco / Fabert – Ban Di Fwan. Kuum zouk ajab tantsima kõik tuimad eestlased. Prantsuse Atillide kohalik “funk”, mis on tugevalt seotud ka meringue tantsukultuuriga. Muide, tänaseks päevaks tähendab zouk ka pidu või festivali. Träkk ise on pärit “Digital Zandoli 2” kogumikult.

5. Major Lazer (Diplo, Jillionaire ja Walshy Fire) ft. Amber Coffmann. Kas seda superhitti mäletad? Globaalne dancehall fusion. Kõlab siia maani priimalt.

6. Bunji Garlin – Big Bad Soca. Trinidadis ja Tobagos 60-70ndatel sündinud ning kujunenud soca-muusika tekkis Kariibide calypso, Jamaika reggae ja Ühendriikide soul’i ja funk’i mõjutustel. Tänaseks päevaks on soca segunenud populaarsete elektroonilise muusika žanritega. “Big Bad Soca” on heaks näiteks, kuidas on säilinud Kariibide rütm, samas kasutatakse tänapäeva elektroonilise popi nüansse ja loo ülesehitust. Täiesti cheesy träkk, aga ajab liigutama.