“Is all that we see or seem
But a dream within a dream?”
– Edgar Allan Poe

Möödunud pühapäeval kutsus kütkestav põhjatuul meid Paldiskisse unelema. Läksime tabama unenägu! Nimelt, detsembrikuus avaldame intervjuu ühe kodumaa hinnatuima rõivadisaineri Marit Ilisoniga, kelle kollektsioonist “Longing for sleep” (“Magada tahaks“. toim.) ammutasime inspiratsiooni nii intervjuu kui ka visuaal-esteetilise fotoprojekti jaoks.

Kus puhkad Sina?
Kuna disaineri kõnealune unikaalne kollektsioon on loodud nõuka-aegsetest villastest tekkidest, siis sai pildistamise loovkontseptsioon seotud unelemisega.

Küsisime – kus on puhkekoht, kuhu ihkab hing?

Nii viisime Ilisoni mantlid linnamüra keskelt igatsetud vaikusesse, looduse rüppe. Keskkonda, kus saab ennast maandada ja laadida. Kohta, kus hing heliseb loodushelide saatel. Oludesse, kus Ilisoni mantlid hoiavad sind soojas ning kaitsevad külma tuule eest.
Asukoht sai valitud taotledes minimalismi – puhast merepiiri, et disaineri looming saaks kõneleda ridade vahele peidetud lugusid.

Projekt täis erilisust!
Pühapäevane pildistamine oli meie jaoks oluline kahel põhjusel:
1. Ilmavalgust on nägemas intervjuu erilise disaineriga Eesti loovmaastikul. Mariti kõnetamiseks oleme võtnud hoogu terve aasta. Päriselt!

2. Tegu on Häppeningi esimese koostööprojektiga äärmiselt sooja ja esimesest silmapilgust “oma” fotograafiga – Kristiin Kõosalu ehk Kristiin Visualsiga.

Päev täis väljakutseid…
Fotosessioon pakkus tiimile nii magusat unelust kui ka väljakutset loodusjõudude poolt. Modell Pia-Lotta pidas vapralt vastu põhjatuule karmile hingusele ja fotograaf Kristiin ei lasknud ennast morjendada faktist, et tuul dikteeris iga kaadrit. Ebatavaliste võtteolude kiuste panime antud aeg-ruumi tööle. Loodusele vastu võitlemise asemel lasime ennast tuulel kaasa viia. Õhtu lõpuks unistasime kõik ühest poeetilisest unelummusest.

Kuniks intervjuu ja pildid valmivad, tutvu telgitagustega!

Tutvu moodboard’iga.

Disainer: Marit Ilison
Fotograaf: Kristiin Kõosalu (Kristiin Visuals)
Modell: Pia-Lotta Toom

Häppeningi tiim:
Loovidee: Kaisa Tooming
Stilistika: Kristin Liias
MUA by Liisa Tooming (Ilustuudio Mimoos)
Hair by Kerttu Salujärv

Jumestustooted: Make-Up Atelier Paris Estonia
Ehted: ZARANB! Fotode autoriõigused kuuluvad väljaandele Häppening. Häppening lubab kasutada fotosid AINULT juhul, kui meid informeeritakse ja terve tiimi referentsid märgitakse nähtavalt. Piltide kasutamiseks palun kontakteeruda: toomingkaisa@gmail.com.