Tuuli Rand ehk WINDY BEACH on artist, kelle muusikast võite leida kaasahaaravaid rütme, naiselikku lüürikat ning elulisust. WINDY on house-muusika diiva tugevate soul’i mõjutustega, ta on kontrastne ja kaasahaarav. Täpselt nagu üks tuuline rand olema peab. Kui ootate, et leiate tema foonilt ühekülgse koloriidi, siis peate pettuma – tegu on väga värvika artistiga.
Saage tuttavaks Tuuli Rannaga!

Kes on Tuuli Rand?
The biggest question of all time. Arvan, et olen esimest korda oma elus tõsiselt heas kohas. On olnud palju eneseotsimist ja segaseid aegu. Ma ei teadnud, kes ma olen ja mida ma ise tahan, mis mul üldse on öelda inimestele. Tunnen, et olen arenenud sinna, et mul on julgust öelda, mida arvan ja astuda välja teatud raamidest.

Olen inimene, kes tahab headust jagada, tahan olla inspireeriv.

IMG_6740

Armastus muusika vastu sai alguse lapsepõlvest, Stevie Wonderist ja Erykah Badust…
Esimene võimas mälestus muusikast pärineb mu lapsepõlvest. Olin veel väike laps ja leidsin vinüüli, millel olid venekeelsed tekstid peal. Panin mängija tööle ja käima läks Stevie Wonderi “You are the sunshine of my life”. Seda lugu kuulates tekkis tõeline vau tunne. Sealt sai alguse mu armastus soul’i ja funky vastu.

Teine oluline hetk oli, kui olin 10-12 aastane ja ZTV pealt tuli Erykah Badu “You are the love of my life”. Ma reaalselt läksin teleka ette ja kuulasin suu lahti. See lugu viib mind senini tagasi lapsepõlve. Soul on minuga hästi tugevalt kaasas käinud. Nii see armastus muusika vastu kasvas!

Milline muusika Sind täna inspireerib?
Praegusel hetkel on mu suurimaks inspiratsiooniks Kendrick Lamar – ma ei räpi, aga ta  tekitab isu seda õppida. Tegelt ka. Ma ei vaimustu kergelt, aga see live lihtsalt tekitas üle pika aja “wow” efekti. Lihtsalt kuula ise:

Azealia Banks – munadega naisräppar. Lisaks on tal väga ägedad videod, mis mõjutavad tugevalt mind muusikat koos visuaalidega välja andma. Mu jaoks annab see loole palju juurde. 

Läbi elu on Beyonce mind inspireerinud. Jesse Ware, Lion Babe, Disclosure, visuaalide poolest MØ jne.

Oled tuntud oma aliase WINDY BEACH (tõlkes Tuuline Rand) järgi. Kes on WINDY ja kuidas ta erineb Tuulist, keda näiteks mina tunnen?
Tuuli Rand on WINDY BEACH. Ma olen tegelikult üks inimene, aga artistina tahan ma olla loovam ja vahepeal on artistinime alt julgem teha teatud asju. Näiteks, miks Beyonce on Sasha Fierce? See on omamoodi alter ego. WINDY BEACH on võrreldes Tuuli Rannaga visuaalselt huvitavam ja annab uue värske feelingu.

WINDY on artist, ta on naine, kes tahab midagi Eesti muusikas muuta!

IMG_6881

Oled olnud seotud mitmete erinevate projektidega: Vöörad, Söörömöö, Teele & Tuuli, Funkyfize jne. Millise ettevõtmisega kõige suuremat sidet tunned?
Esmalt WINDY, siis Funkifize.

Sinu artistinimi on mõnus sõnademäng. Räägi lähemalt, kuidas tekkis nimi WINDY BEACH?
Otsa koolis hakati mind hüüdma Windy Beach’iks. Alguses ma ei arvanud sellest midagi, kuni Teele Viira ütles mulle: “Kui Sa ei hakka selle nime alt muusikat tegema, siis ma võtan selle endale!”. See oli esimene kord, kui hakkasin mõtlema, et miks mitte. Üks asi viis teiseni ja tänaseks on selle nime taga artist.

Kas Tuuli ja WINDY moodustavad kokku terviku või käsitled neid mingis mõttes eraldiseisvatena?
Mingis mõttes jah ning mingis mõttes mitte. Ma arvan, et ma olen nende mõlemaga ikka veel protsessis. Ma ei tea, kas kunagi saab üldse olla tervikut?! Ma alles õpin iseennast usaldama, see on hästi põnev protsess.

Kindlasti ei saa üle Sinu lavalisest olekust. Oled nagu omaette maailmas, samas hästi kohal ja suhtled intensiivselt rahvaga. See on omaette oskus ja kogemus. Kuidas oled jõudnud selleni?
Kuni keskkooli lõpuni ei tundnud ma tegelikult ennast laval mugavalt. Värisesin nagu haavaleht. Aga Otsa kool mõjus nii. Me olime kursusekaaslastega head sõbrad ja samal ajal oli meil ka eluterve konkurents. Kui nägid kedagi midagi väga hästi tegemas, siis see inspireeris ka Sind.

Juba Otsas oli mul tunne, et tahaksin teha midagi hästi ja erilist. Sa pead kasvatama endale munad, keegi ei taha näha laval värisevat haavalehte.

IMG_6700

Mis see esimene beebi oli? Millise looga tundsid, et nüüd oled jõudnud iseendani, selleni, mida WINDY BEACH esindab?
“Scared”! See oli ka esimene lugu, mis oli kõige ehtsama emotsiooni pealt tehtud.

Räägi natuke lähemalt ka köögipoolest. Sinu muusikas on suur osa Priit Uustulndil, kes teeb biite ja Mari Tammel, kellel on suur osa olnud lüürika loomisel. Kuidas see kooslus tekkis?
Saatsin oma esimesed ideed Priit Uustulndile ehk ULA-le. Istusin vähemalt poolt tundi arvuti ees ja lihtsalt ei suutnud send nuppu vajutada ning siis käis järsku mingi plõks! Tund-kaks hiljem helistas ULA tagasi ja sealt sai alguse meie koostöö.
Lisaks leidsin Mari luuleblogi ning ta sõnad inspireerisid mind. Nii hakkasin Mari sõnade peale muusikat kirjutama.

Võiks öelda, et Su muusika on veidi isegi vastuoluline. Hästi jõulised biidid versus naiselik haavatavus. Millest see tuleneb?
Eks see on taotluslik. Mulle meeldib, et see on natuke nihkes.

Kõik, mis minust välja tuleb, see kajastub muusikas.

Mulle meeldib, et põhjad on jõulised ja sõnad on samal ajal naiselikuma iseloomuga. See tekib suuresti ka tänu ULA ja Mari Tamme koostööle.

Andsid hiljuti välja oma esimese EP! Räägi meile selle plaadi tagamaadest lähemalt?
Protsess oli raske ja õpetlik. Samaaegselt, see rahu on nii suur, mis pärast esimese EP välja andmist tuli. SEE tunne, kui võtsin esimese plaadi kätte oli lihtsalt nii võimas. Ikkagi esimene beebi. Loodan, et ka teised naudivad seda tulemust.

Mida tahad läbi oma muusika jagada?
Tahaksin inimesi inspireerida, et inimesed ajaksid oma unistusi taga. Ma tahan olla põnev ja entertainer .

Kuhu siit edasi?
Ma tahan kindlasti teha ka teist plaati, siis juba kauamängijat!

Tutvustuseks valisin loo:

Pildistamise moodboard’iga tutvu siin!

WINDY BEACH ehk Tuuli Rand
Fotograaf: Ettel Saarela
Loovidee/stilistika: Kaisa Tooming (Häppening)
MUA by Liisa Tooming
Hair by Evelin Mitt
Rõivad: Sirimiri

IMG_6619-2

IMG_6731 (1)

IMG_6745

NB! Fotode autoriõigused kuuluvad väljaandele Häppening. Häppening lubab kasutada fotosid AINULT juhul, kui meid informeeritakse ja terve tiimi referentsid märgitakse nähtavalt. Piltide kasutamiseks palun kontakteeruda: toomingkaisa@gmail.com.