1.-2. aprillil võõrustab Kultuurikatel taaskord Põhjamaade ja Baltikumi põnevaimate disainerite ja disainibrändide loomingut – toimub kevadine disainiturg. Lisaks heale disainile saab Kultuurikatla avarates ruumides kuulata kvaliteetseid helilaineid DJ-delt (Liisi Voolaid, Renno Paat, Rhythm Doctor, Alari Orav, Maris Takk) ning oma maitsemeeli hellitada hea paremaga. Kuna osalevate disainerite hulk tundus meile seekord eriti rikkalik, siis valisime välja mõned oma lemmikud, kelle loominguga soovitame minna tutvuma. Muideks, mitmeid neist ei ole võimalik muul ajal Eestist soetadagi.

1. Marta Cycles
Marta Cycles on kodumaine bränd, mille disainikontseptsioon on rajatud jääkideta disaini ehk zero-waste lõigete peale. Eriti sümpaatseks teeb brändi fakt, et nad kasutavad Eesti kohaliku moetööstuse jääke. Kui vastutustundlikult võib veel disaini luua? Brändi keskkonnasõbralikkust kannavad ka edasi monomaterjalid, toodete hooajatus ning rõivasuuruste loogika – one-size-fits-most ehk üks suurus sobib enamusele. Tule tutvuma!

2. Collar
See Riia pesu ja ujumisriiete bränd on mõeldud julgetele, enesekindlatele naistele. Suve eel on just õige aeg vaadata üle oma rannariided ning mis saaks olla veel ideaalsem, kui et maailmatasemel tooted tuuakse sulle peaaegu koju kätte. Collari tootevalikust leiad nii graafilisi mustreid, ajatut klassikat musta näol kui ka suve-järgi-karjuva värvigamma – vali vaid enda lemmik!

4. Lickstarter
Läti pesubränd, mis tõmbas meie pilgud juba poolteist aastat tagasi enda peale (loe intervjuud). Brändi looja Liega Zelgalve on sümpaatne naine, kes tahtis luua midagi humoorikatele, intelligentsetele naistele. Tal õnnestus see! Kui küsisin talt, et mis inspireeris teda loomaks kiisudega pesu, vastas naine nii:

The main idea was to make a good gift. And Pussycat Lickstarter Panties are a super-wonderful compromise between price and a surprise. + If you see the reaction from woman receiving the panties, OH MY GOD. ”
– Liega Zelgalve

5. Inmost
Jätkame naaberriigi disainerite ülistamisega. Kui arvasid, et kudumid ei saa olla seksikad, siis eksid rängalt. Inmost on seksapiili ja introvertsusega segatud kudumibränd, mille nooruslikud lõiked ja mahedad värvid võluvad koheselt.
Needless to say, minu lemmikuteks on läbipaistvad kleidid. Leia oma!

6. XAOS
XAOS on elustiili- ja aksessuaaribränd, mis ammutab peamiselt inspiratsiooni fetišmaailmast olles nii moe ja fetišismi ühenduslüliks. Kuigi tootevalikus leidub ka magamistuppa sobivaid esemeid on tegu siiski brändiga, mis pakub eelkõige nahast aksessuaare oma garderoobi vürtsitamiseks.

Oma loomingut tulevad müüma ka paljud teised Eesti, Balti- ja Põhjamaade disainerid. Leiate nii aksessuaare, kotte, illustratsioone, sisustustooteid, plakateid, vaipu, lasteriideid, plaate kui ka palju muud.

Turg on külalistele avatud:
1. aprillil 11-17
2. aprillil 11-17 

Sissepääs 1€ / TMW passiga, lapsed kuni 16-aastat, pensionärid tasuta