A-Galerii kulgeb uude aastasse värske visuaalse sõnumiga, et tähistada kohalikku ehtekunsti. Galerii tõi selleks kokku kolm isiksust – näitleja Mirtel Pohla, laulja YASMYN ning kunstnik Anu Kalm – kelle olemuse kordumatu ilu ning isiklikud kohtumised ehtekunstiga A-Galerii ja autoriehete essentsi peegeldavad.

Esindades ehtepoe ja näitusepinnana üle saja erineva Eesti autori loomingut, on A-Galerii kohaliku ehtekunsti kodugaleriiks. Seal avaneb Eesti ehtekunsti lugu läbi erinevate generatsioonide, vormide ja ideede. Galerii grand old kunstnike hulgas on legendaarsed Vaida Suits, Aino Kapsta ja Raili Vinn kelle kõrval säravad võrdselt uue põlvkonna tunnustatud tegijaid nagu Claudia Lepik, Liisbeth Kirss ning Marita Lumi.

A-Galerii on koduks autoriehetele, mis tähendab, et need on valminud professionaalsete ehtekunstnike poolt käsitööna. Veelgi olulisemad meisterlikust tehnilisest teostusest, on autoriehete taga olevad lood, emotsioonid ning teadmine, et need on tehtud armastusega ning need on tehtud kandmiseks. “ Ehte teeb köitvaks nägemus enda ja ehte kooseksisteerimisest, et mingi ese saab teatud hetkel olla osa minust, nii et üks ei defineeri teist, vaid toimub teatavasse hetke kokkusulandumine,” ütleb Mirtel Pohla, kirjeldades erilist hetke, kus ehtega kohtudes end selles ära tuntakse. Taoliste kohtumiste kaudu leitakse endale justkui talisman, mis inimest läbi elu, vahel ka läbi põlvkondade saadab ning A-Galeriil on olnud üle kahekümne aasta siiras rõõm nende kokkusaamiste juures olla. Samas võib ehe olla ka lihtsalt rõõmustav ja kaunistav ese nagu Anu Kalm kirjeldab: “Ehted on ilusad asjad, mida on vaja silmale rõõmuks ja südamele soojaks.”

Riina Varoli pildistatud ja Liis Plato stiliseeritud fotoseeria pildikeel avab ehtekunsti piirituid tõlgendus- ja tähendusvõimalusi. “Ehete sümboolsus avaldub erinevalt – kristalle kantakse selleks, et end kaitsta, pärle selleks, et end naiselikuna tunda ning kõrvas suuri rõngaid selleks, et end võitmatuna tunda,” ütleb YASMYN kirjeldades, kuidas ehe võib olla lummav, mänguline, ilus, tähenduslik, edev, kaunistav, kaitsev või ükskõik mis, mida kandja selles tajub.

Kõik fotodel olevad ehted on pärit A-Galeriist.

Fotoseeria meeskond:
Fotograaf: Riina Varol
Stilist: Liis Plato
MUA: Mammu
Modellid: Mirtel Pohla, YASMYN, Anu Kalm

A-Galerii tänab: Adrikorn Artefacts, Lilli Jahilo, Marit Ilison, Diana Arno, Pohjanheimo, Reede, Ennos, Champion Reverse Weave, Han Kjobenhavn, Max&Co