Viljandi juurtega tekstiilikunstnik ja rätsep Hertta Võido avab 10. oktoobril Viljandis Rüki galeriis rõivanäituse ja pop-up poe. Nelja nädala jooksul eksponeeritakse omanimelise brändi, HERTTA, mantleid, jakke, kampsuneid, kleite ja aksessuaare.

HERTTA rõivabrändi iseloomustavad põhjamaine kvaliteet, minimalistlik disainikeel ja naturaalse lambavilla kasutus. Toodete ajatu vormi muudavad äratuntavaks läbilõiked, mis halle värviliste toonidega kõrvutades võimaldavad luua erimõjulisi tulemusi. Valida on üle saja värvikombinatsiooni vahel.

Kõik esemed valmivad autori käe all, hoolega valitud toormaterjalist, jätkusuutlikult ja läbimõeldult, koostöös tellijaga. Näituse muudab eriliseks fakt, et tegu on Hertta esimese isikunäitusega: “Eriliseks muudab selle sündmuse fakt, et see on minu esimene isikunäitus. Lisaks sellele, et see on minu esimene isikunäitus, avame me HERTTA esimese veebipoe, mida saab galerii seintele installeeritud ipadidest uurida,” lisab disainer. Näitusel olevad lambavillased disainid on huvilistele vaatamiseks disainiobjektidena erimõõtudes tellimiseks või ostmiseks kohapealt. Ühtlasi avatakse ametlikult brändi e-pood.

Hertta Võido on oma loominguga esinenud moelavadel Londonis, Oxfordis ja kodumaal. Ta on osalenud mitmetel ühisnäitustel, showroomides ning kohal olnud pop-up poodidega erinevatel disainiturgudel Eestis ja mujal. Disaineri stuudio on paiknenud Norras ja Tallinnas, hetkel tegutseb Hertta oma sünnilinnas Viljandis.

Näitus avatakse 10. oktoobril Rüki galeriis, Viljandis. Rohkem infot leiad ürituse alt.
HERTTA põneva tootevalikuga tutvu kodulehel, Facebookis ja Instagramis.