Pühapäeval, 19. märtsil kell 14.00 ootab aga Katcha Bileki kõiki huvilisi Kultuurikatla puupakusaali, et rääkida ökomoest, eetikast ning säästlikkusest. Ettekanne toimub inglise keeles ning sissepääs on tasuta.

Katcha Bilek on olnud eetilise moedisaini eestvedaja juba ammu enne vastava terminoloogia väljakujunemist. Reisides aastaid mööda maailma ringi, otsustas ta 2008. aastal paikseks jääda, et luua pere ja alustada keskkonnasäästlike moeaksessuaaride äri. Tänaseks on mõlemad Katcha eesmärgid täidetud. Ta on omal alal tunnustatud disainer ja kasutab oma tuntust mitte üksnes kaunite disainide loomiseks, vaid ka moemaailma sotsiaal- ja keskkonnaprobleemide lahendamiseks.

„Olen disainer ja distsipliinide vaheline skulptor, kes paneb rõhku säästlikkusele, taaskasutamisele ja keskkonnale. Tegelen oma töö kaudu kolme meie ajale iseloomuliku eluliselt tähtsa ja omavahel seotud teemaga, milleks on tarbimine, tootmine ja jäätmed. Äravisatud tööstusjäätmete kasutamisega saan kapitalistlikku tootmiskultuuri koomilises võtmes kommenteerida ja samas ennetan sellega jäätmete prügilasse ladestamist. Tööstuslikud jäätmed on maailmas ühed suurimaid keskkonnaprobleeme tekitavad jäätmed ja mina aitan oma tööga sellele tähelepanu juhtida. Tegeledes keskkonna- ja sotsiaalsete küsimustega, keskendun kunstniku ja disainerina sellele, et mõjutada olukorda paremuse poole.“

–Katcha Bilek

Katcha Bileki (UK) ettekanne:
„Eetika ja säästlikkus disainis: uuendusmeelsus ja eesmärk, väljakutsed ja takistused“. Ettekandele järgneb arutelu.

Registreeri ennast: http://bit.ly/2lXbBlX
Ürituse leiad Facebookist.

Rohkem informatsiooni:
Dagmar Kase
dagmar.kase@kultuurikatel.ee
+372 5887 4921
Kultuurikatel

Getri Mitt
getri@inkubaator.ee
+372 53579150
Inkubaator