One shoe can change your life.

Jalanõud ütlevad inimese kohta palju ja võivad palju muuta. Kui kodumaiste rõiva- ja ehtedisainerite tegemistest on laiem austajaskond vähemal või suuremal määral teadlik, siis eestimaine jalatsidisain on veel mitmetele avastamata mängumaa. Eesti pinnal on võrsunud andekaid disainereid, keda Häppening tahab teile lähemalt tutvustada. Kes teab, ehk muudab mõni king ka teie elu.

1. Scheckmann

Scheckmanni šiki loomingu avastasin aastaid tagasi Tartu loomemajanduskeskusest ning pean tõdema, et brändi looja Sille Sikmanni käekiri avaldab mulle tänaseni muljet. Peen värvitunnetus, tekstiilid ja peensusteni lihvitud teostus loovad imetlusväärse terviku. Nende kingade loomisprotsessi on valatud palju armastust.

Bränd ise räägib oma sünniloost järgmist:
Kõik sai alguse Budapesti sumedatest suveõhtutest ning Põhjamaa julgetest meestest, kes ihalesid isikupäraste jalavarjude järele. Kuna poelettidel pakutav ei ole suutnud asendada täpsete mõõtudejärgi tehtavat tööd, siis otsustasime asja käsile võtta ning pakkuda meestele unikaalseid jalanõusid, mis on personaalsed ja mugavad.
(Scheckmanni koduleht)

Schekmann_lookbookEstonia_SilleSikmannSchekmann4

Fotod ja artikli cover: Scheckmanni koduleht

2. Kärt Põldmann

Kärt Põldmanni kingad jalutavad ajatu klassika ja modernsusega käsikäes. Tema töödes on julgeid ning möödunud ajastutele omaseid vorme, mis teevad iga kingakandja lihtsalt šikiks. Häppening on armunud! Lisaks tasub mainimist, et Kärt on julge materjalidega eksperimenteerija ning tema töid võib leida lakk-, kroom-, taimparknahast, sametist ja siidist.

Disaineri kodulehel kirjutatakse nii:
Timeless shoes are simple and quiet. Yet with an expressive detail to draw attention. Like the twinkle in the eyes. Secretly gliding from modesty to the opposite extreme. Where the humble impression is jived into a seductive look that moves and empowers.
These shoes are made in love.

Kärt_Põldmann_kingad_shoes1

Foto: Kaupo Kikkas Photography; MUAH: Ülle Konovalov; Modell: Siim Kingu (E.M.A Model Management)

Ikka Eesti disaini jälgedes!

Kaisa Tooming (Häppening)