Multiversum on Eesti Kunstiakadeemia moe-, tekstiili- ja aksessuaaritudengite eksperimentaalmoe näitus. Tudengite vaimumaailmadest tõusnud metamorfooside universum sündis moelooja Liisi Eesmaa ja kunstnik Flo Kasearu juhendamisel. Fotonäitust ja valikut parimatest teostest saab näha 18. veebruaril Viru Keskuse aatriumis.

“Seekordne näitus viib seiklusele – see on reis eksootiliste värvide ja ekstreemsete vormide maailma. Kosmiline värvimantra, mis annab võimsa laengu,” kirjeldab kursuse juhendaja Liisi Eesmaa.

Eksperimentaalvorm on Eesti Kunstiakadeemias läbi viidud moekursus. Igal aastal on käsitletud mõnda tööstusjäägina tekkinud materjali, mis seeläbi päästetakse prügiks saamisest. Tudengite ülesandeks on luua jääkidest innovaatiline moeskulptuur või eraldiseisev artefakt. Sel korral oli stardipaketis 45,000 valget papptoru, mis algselt olid mõeldud maiustuste sisemiseks tugiskeletiks. Iga kunstniku tööd iseloomustab vormiline, ideeline ja tehniline isikupära. Lisaks tavapärasele vormile, sukelduti seekord kursuse raames ka kirgaste värvide maailma. Merest sirgunud veteneitsi, keda ümbritsevad väänlevad veetaimed, miljonite aastate eest elanud sauruste selgrood, eksootiliste organismide kestad ja paljud teised teosed maalivad üle aktuaalse deliiriumi.

“Selle workshopi raames õppisid tudengid mõtlema mitmeplaaniliselt ja looma väljaspool turvalisi raame ning klassikalist algmaterjali. Alles ebamugavustsoonis olles hakkad sa tõeliselt avastama ja katsetama, see avab täiesti teised meeled. ” täiendab Liisi Eesmaa.

“Usun, et tööd tutvustavad vaatajale lisaks värvikale seiklusele ka iga teose taga seisva noore loojanatuuri olemust. Oli põnev jälgida, kuidas kõrvuti tööd tehes igaühe mõte omasoodu liikus, takistusi ületas ning vormi omanäoliseks kujundas. Protsess valge toru elama panemisest rikastas igal juhul meeli,” jagab moetudeng Karl Joonas Alamaa mõtteid.

Tuhandetest papptorudest välja kasvanud imetabased olendid ja terendused kohtuvad Multiversumi paradiisi- ja külluseaias justkui imed kaugetest galaktikatest. Näitus lubab selle külastajal läbi Riina Varoli fotode rännata maailmakõiksuste vahel, mis mõjuvad täna üksnes kättesaamatu unistustena.

Näituse avamine toimub Viru Keskuse aatriumis 18. veebruaril kell 16.00, külastamine on tasuta. Näitus jääb avatuks 28. veebruarini, mille järel on fotod eksponeeritud keskuse teisel korrusel 30. aprillini.

Fotode autor: Riina Varol
Modell: Nnenna Obiekwe
Meik ja juuksed: Mari-Ly Kapp

Töö: Anna-Maria Beketova

Töö: Kärolin Raadik

Töö: Liisa Torsus

Töö: Mirjam Mõttus