Juba sel laupäeval, 14.12 avab Eleny Kasemets oma viienda isikunäituse “Purunenud vesi ja värv” Stella Soomlais Stuudios. Näitus ”Purunenud vesi ja värv” annab põgusa ülevaate kunstniku maali- ja disainiloomingust.

Iga lahkumisega puruneb miski. Side. Suhe. Lubadus. Vahel raamitud maali kaitsenud klaas. See on paratamatu, kuid teeb siiski tuska. Klaasikillud on nagu kaunilt päikese käes helkivad pisarad, mis meenutavad millegi õrna või olulise purunemist. Tulla on alati tore, kuid ära minna järjest raskem. Samas on igal minemisel oma võlu. See annab teatava vabaduse, uue perspektiivi ning võimaluse rohkem märgata ja tunda. Näitus “Purunenud vesi ja värv” on paberil ja villasel “lõuendil” kujutatud igatsus terviku, kindlustunde ja tuttava järele.

Kasemetsa viimase aja põhiliseks meediumiks on vee baasil värv paberil ja tema loodud brändi Vill Vill 100% villastel toodetel. Maalikunst ja Vill Vill kajastuvad võrdsel määral kunstniku loomingus, kus nii alateadlikult kui ka teadlikult on maalipraktika lõhestatud kaheks pooluseks. Kontrastsem ja ekspressiivsem osa on maandunud paberil ja maalilised värvused pigem sulandunud villasel “lõuendil”.

Maalides mõjutab mind eelkõige alateadvus. Väljendan emotsioone, mis omandavad lõpliku abstraktse kuju alles paberil. Minu töödes on teadlikult suur osa jäetud juhuse hooleks, et tekiks ootamatust, kordumatust ja pinget. Soovin luua vaatajale ruumi, kus oleks piisavalt vabadust, et töid interpreteerida just selliselt nagu tema antud hetkel nendega suhestub. Ilu on pelgalt pilgu peegeldus. Vill Villa puhul hoian end teadlikult tagasi eesmärgiga pakkuda ajatut minimalistlikku disaintoodet, mis peaks vastu pikemalt kui muutuvad trendid. Et see ajatus liiga igavaks ei muutuks, lõin juurde käsitsi toonitud kollektsiooni, millele saan just värvustega vinti peale keerata. Nii saavad villased lõuendid järjest uusi toone, mille tulemusena paberile maalides ihkab hing monokroomsust ja käsi haarab järjest enam musta tuši järele. Kuna Vill Vill ja maalilooming on omavahel tihedas seoses ning mõjutavad teineteist, on minu jaoks oluline eksponeerida neid koos, et luua oma loomingust terviklikum pilt,” kommenteerib kunstnik.

Eleny Kasemets (1979) on Berliinis töötav Eesti kunstnik ja keskkonnasõbraliku brändi Vill Vill omanik ning disainer. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia vabade kunstide eriala (2014, BA), töötanud vabakutselise kuraatorina rahvusvahelistel grupinäitustel Wire+Art I ja Wire+Art II Berliinis ning kureerinud igakuiseid näituseid kohvik-galeriis Jää-äär (2014-16). Kasemets on Berliini Professionaalsete Kunstnike Liidu (BBK), Eesti Akvarellistide Ühenduse (EWS) ja Eesti Kunstnike Liidu (EKL) liige.

Näitus on avatud Stella Soomlais Stuudios 14.12.2019-14.01.2020.
Näituse tööd on müügiks.

Lisainfot leiad Facebookist.
Tutvu Eleny Kasemetsa akvarellide portfoolioga siin.

STELLA SOOMLAIS STUUDIO
Telliskivi 62, Depoo, Tallinn
E suletud
T-R 11-17:30
L 11-16
P suletud