Andekad moeloojad, julged modellid ja hullumeelsusi armastav publik, rõõmustagem – ERKI Moeshow tuleb taas. 26. mail toimub Eesti pikima ajalooga moedemonstratsioon juba 31. korda. Disainikavandite konkurss avati aga juba 5. märtsil.

Sarnaselt mõningatele varasematele aastatele, on Eesti Kunstiakadeemia loonud sel aastal ERKI Moeshow korraldamiseks spetsiaalse õppeaine, mis annab tudengitele nii teoreetilise kui praktilise kogemuse suurürituse läbiviimisest. Alates värskelt alanud märtsist on legendaarse moeshow korraldamine taas täielikult EKA üliõpilaste käes.

Käesoleval aastal soovib ERKI Moeshow juhtida inimeste tähelepanu privaatsusele nii virtuaalses kui meid ümbritsevas maailmas. Turvaaugud, identiteedivargused, andmete kergekäeline jagamine – need on vaid mõned näited meid ümbritsevatest ohtudest, millele meeskond tähelepanu juhtida kavatseb.

Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm sõnas, et ehkki Kunstiakadeemia nõukogudeaegne nimi ERKI hakkab unustuste hõlma vajuma ja vanematele generatsioonidele lisab see sündmusele vahva retronoodi, on tegu siiski täies elujõus üritusega. ERKI on kujunenud oluliseks hüppelauaks noortele disaineritele.

Konkurss kavandite saatmiseks algas 5. märtsil. Konkursi tähtaeg on 28. märtsil.
Tööd tuleb kohale viia Eesti Kunstiakadeemia fuajees asuvasse valvelauda või saata need postiga aadressile Estonia pst 7.
Tutvu reglemendi ja lisainfoga SIIN.

ERKI Moeshow 2017; Margus Haavamägi