Kui esmaspäeval tutvustasime teil 27. jaanuaril toimuva moeshow “ENNE” üldformaati, siis täna toome teieni sündmuse muljet avaldavad vahepalad. Lisaks Sirli Pohlaku ja Kertu Kivisiku nägemusele etnograafilisest pärimusest tänapäeva moes saab vaataja tutvuda veel mitmeteistkümne noore disaineriga. Vahe-etendusel näitavad oma nägemust traditsiooni ning innovatsiooni kohtumispaigast 14 noort disainerit.

Eksklusiivse vaheshow “Eesti muld ja Eesti süda” stilistiks on ERKI 2016 võitja Mariliis Niine ning oma värsket loometööd esitlevad Andreas Kübar, Kristel Kuslapuu, Kreet Kärner, Triin Tint, Marily Kapp, Cärol Ott, Marleen Afanasjev, Frida Jõe, Vera Ostrowski, Kristiina Jeromans, Gita Siimpoeg, Katrin Aasmaa, Kai Kuusmann ja Külli Triin Laanet.

Küsisime vaheshow ühelt disainerilt, Gita Siimpojalt, miks on sündmus eriline, miks tulla kohale:
“See ettevõtmine on tuus just selle pärast, et sündmuse korralduse esiotsas on disainerid ise, nii on vabadus teha seda, mida hing ihaldab. Lisaks annavad Eesti Rahva Muuseumi massiivne ehitus ja suured klaasseinad moeetenduseks hea aluse, kus moedisainerite looming elama lööb.
Ma usun, et antud sündmus loob etnograafiale teise tähenduse, nii noorele kui vanemale põlvkonnale. Meie eesmärk on näidata kui palju on Eestis endas peidus ja kui palju sellest luua annab. Me saame võtta ühe detaili pärimusest ja teha sellest täiesti uudse disaini, mis kannab suurt tähendust.”

Jaanuarikuu viimasel laupäeval ERM-is toimuva moeshow “ENNE näol on tegemist erakordses atmosfääris aset leidva moeetendusega, millest ei tasu jääda ilma. Sissepääs on kõigil huvilistele TASUTA. Etendusel kohtuvad minevik ja tulevik, vana ja uus.

ENNEolematu järelpidu toimub Genialistide Klubis, kus mängivad muusikat Lexsoul DJ-s, Peeter Ehala, AN100 ja PEO NEER. Uksed järelpeole avatakse kell 22.00. Tavapilet €5 /flaieriga €3. 

Moeshow “ENNE” lisainfo Facebook’is.
Järelpeost uuri lisainfot Facebookist.
Moeshow “ENNE” on osa Eesti Vabariik 100 juubeliprogrammist.
Sündmuse leiab ka kultuuripärandiaasta programmist.

Foto: Kris Süld