Eelmisel nädalal avati Punases Majas Sadu-Triste Juurikase fotonäitus “9 hümni vabadusele”. Näituse aines tekkis samanimelisest kontserdist, mille raames mõtestasid  100 džässmuusikut muusika keeles Eesti olemust.

Fotonäitus teeb kummarduse nii projektist osavõtnud muusikutele kui ka üheksale hümnile, mis räägivad merest, metsast, saartest, vabadest inimestest, kargusest, avatusest, absurdsusest, kapitalist, armastusest.

„9 hümni vabadusele“ visuaalid on inspireeritud mõttest „vähem on rohkem“. Vähem müra, rohkem emotsiooni ja sisu. Esile on toodud muusikute ja heliloojate inimlikkust ning erinevaid iseloomu tahke. Kuna muusikalised teosed olid kirjutatud kahasse, leidis fotode autor Sadu-Triste Juurikas, et „kahestumine“ oleks teemakohane ning tegi igast muusikust kaks pilti, mis said hiljem käsitsi katki rebitud ja uuesti üles võetud.

Üheksa heliteose autorid on kõik hinnatud jazzmuusikud, ansamblite liidrid ja heliloojad , kes töötasid väikestes gruppides kui loovpartnerid – Maria Faust ja Kirke Karja, Kadri Voorand ja Kristjan Randalu, Mingo Rajandi ja Meelis Vind, Holger Marjamaa ja Raun Juurikas, Mairo Marjamaa ja Sander Mölder, Peedu Kass ja Siim Aimla, Raul Sööt ja Aleksander Paal, Joel Remmel ja Paul Daniel ning Tanel Ruben, Jaak Sooäär, Ivi Rausi ja Laura Põldvere.

Sadu-Triste Juurikas (sünd. 1989) on Eestis tegutsev portreefotograaf. Ta on lõpetanud Tallinna Polütehnikumi fotograafia eriala 2014. aastal, huvi fotograafia vastu algas juba varajases nooruses. Kirg industriaalmaastike, arhitektuuri ning mustrite korduvuse vastu viis autori originaalse porteefotograafia käekirjani.
Sadu isikunäitus „Liinid“ toimus 2012. aastal. Samuti on ta teinud koostööd Kalju Suurega, jäädvustades Arvo Pärti, mis päädis ka näitusena. Fotoajakirja „Positiiv“ 2016. aasta konkursil „Inimene.Linn.Kogukond“ pälvis fotograaf I koha teosega „OP-Tallinn“.

Näitus on avatud: 19.04.-28.04.2019
Näitust saab nautida Jazzkaare raames Punases majas.
Fotonäitust “9 hümni vabadusele” aitas teostada Eesti Jazzliit.