Mäletate ju küll, kui kevadel tegime noore ja lootustandva disaineri Gita Siimpojaga intervjuu ning naine lubas, et peagi näeme ta esimest kollektsiooni autorinime alt GITA! See aeg on lõpuks käes ja elame talle aplodeerides kaasa, sest 19. oktoobril näeme Tallinn Fashion Week’i raames Kultuurikatlas tema loomingut moelaval.

Aga täpsemalt, millest räägib Gita sügis-talvine kollektsioon “Don’t call me baby” ?

Värskes kollektsioonis “Don’t call me baby” on sügavat müstilist ilu, mille juured viivad moelooja kodukohta Saaremaale. Kollektsioon on magneetiline, uhke ja julge nagu üks loomupärane Saare naine.

Loomingu keskmes on rüiuvaipadest inspireeritud mantlid ja chokerid, mille kandmiseks ei piisa pelgalt iseloomust, vaid suhtumisest. Värvilahendustes põimuvad maskuliinne põhjatuul ning maalähedased ent naiselikult pastelsed toonid.

Kui Aphrodite oleks sündinud Madison Avenue loo “Don’t call me baby” saatel merevahust tänapäeva, siis ta kannaks just neid slip dress’e.

gita_tfw-7379

Naine, kes GITA loomingut kannab on julge ning kvaliteeti ja esteetikat hindav. Ta kannab siidkleidi all pükse, mida ta kunagi välja ei näita, liikudes sinu poole aeglaselt ja kütkestavalt nagu nii jumalate kui inimeste kaval võrgutaja.

Peab tõdema, et GITA kajastab ehedalt autori enda karakterit. Selles on nooruslikkust ja intrigeerivaid sõnumeid. Nagu ühele “noorele-ja-tahtmist-täis” tegijale kohane, tahab Gita tuua värsket hingamist Eesti disainimaastikul.

Facebooki ürituse leiad siit:
TFW sügis 2016: Gita Siimpoeg, Raili Nõlvak, Kokomo Collection
Piletid leiad Piletilevist
Gita tegemisi sponsoreerivad: Tondi Lasketiir, Valley ja Sushi Plaza

Kaisa Tooming (Häppening)
Fotod: Felix Laasme (Hooligan Hamlet)giphy-1 giphytfw_gita-6219 tfw_gita-6216