Moemaailm kihab, sest London Fashion Week on sõna otseses mõttes ukse taga. Seekord toimub moefännide meelisüritus 16.-20. septembril. Samal ajal toimub Londonis ka mitmeid teisi moesündmusi, sealhulgas Oxford Fashion Studio poolt produtseeritud show. Eestlastele tähendab see sündmus suurt tunnustust, sest teistehulgas saab laval näha Hertta Voido FW 16 mantleid. Oktoobrikuus ilmuvas intervjuus tutvustame Herttat teile lähemalt, aga seni kuni andekas tekstiilikunstnik maailma vallutab, teeme põgusa sissejuhatuse tema loomingusse.

Sõbrad, tutvugem Hertta Voido FW16 kollektsiooni tagamaadega!

Hertta, räägi meile, millest on Hertta FW16 kollektsioon inspireeritud?
Kollektsiooni mõtlesin välja ja teostasin Altas. See on linn
Põhja-Norras, Finnmarki maakonnas.

Sealsele kultuurile omane minimalistlik ja praktiline rõivastus segunes mägise maastiku lummuses kujutelmadega eesootavast sügisest ja talvest.

Eesmärk oli disainiga lihtsalt kantavaid üleriideid, mida saab vaevata aksessuaaridega isiklikule stiilile sobivaks kombineerida.

Oled varasemalt väga naturaalseid materjale kasutanud, näiteks villa. Mis materjalide kasuks otsustasid seekord ja miks?
Ma olen hariduselt tekstiilikunstnik. Materjal on minu jaoks väga oluline ja disainiprotsessis lähtepunkt. Mantlite kanga kudusin, vanutasin ja osaliselt värvisin ise. Materjaliks on 100% lambavill. Silmuskoes kootud villasel on omadus vastavalt figuurile kehasse sobituda. Nii istub üks keskmine suurus ka mittestandardsele kehatüübile. Nagu kampsungi. See on soe, mugav ja kestab mitu hooaega.

Kõige eksootilisem eksemplar on valmistatud Eesti oma loomaaia kaameli villast.

Juba selle nädala lõpus saab Su loomingut näha moelaval kõndimas. Kuidas on Su tunne enne sündmust?
Olen ka varasemalt oma loomingut lavadel esitlenud, näiteks õpingute ajal MPT-l, ERKI moeshow’l ning selle aasta märtsis Oxford Fashion Week’il. Lisaks mitmetel isiku -ja grupinäitustel üle Eesti.

Tunne enne sündmust on hea. Olen terve suve tööd teinud ja tulemusega rahul.

Lõpetuseks, mida võib pealtvaataja oodata Oxford Fashion Studio fashion show‘st?
OFS etendused on külastajatele väga huvitavad, sest ühe moeshow jooksul astub lavale kuni kümne erineva disaineri looming, mis pakub moehuvilisele küllusliku kogemuse. Minu nime alt läheb lavale neli uut mudelit, kokku kuus villasest kangast õmmeldud kevad-sügis mantlit.

Hertta loomingut saab nautida laupäeval,
18. septembril kell 17.00 Devonshire Square’il.

Disainer: Hertta Voido
Fotograaf: Anni Viskus Photo
Loovidee: Kaisa Tooming (Häppening)
Stilistika: Kristin Liias
MUA by Liisa Tooming
Hair by Evelin Mitt
Modellid: Maia Vahtramäe, Nele Aunap
Riided: ZARA

img_6651img_6266img_6272img_6242