19.-21. september Katariina kirikus toimuv seitsmes rahvusvaheline improteatrite festival Tilt toob nii lavale kui töötubadesse varasemast rohkem naisimprotajaid. Festivali jooksul jõuab publiku ette näiteks soolomuusikal, mille improviseerib USA impronäitleja Stacey Smith ning programmi lõpetab etendus “Seitse eri vanuses naist” Poolast.

Festivali kunstilise juhi, Rahel Otsa sõnul, on meelelahutusmaailmas oluline meeles pidada, et suurepäraste meesartistide kõrval leidub ka naisi, kes publiku nii mõtlema kui naerma suudavad panna. “Naised ise on tihti tagasihoidlikumad ennast nö “müüma” ning nii võib jääda mulje, et naisi improviseerijate hulgas leidub vähe. Loodame seekordse programmivalikuga inspireerida ja innustada nii rahvusvahelisel kui eesti skeenel improtajaid soost hoolimata üksteist rohkem märkama ja tunnustama.

Lisaks eelpool nimetatutele astuvad sel korral üles veel trupid liikmetega Eestist, Lätist, Soomest, Venemaalt, Norrast, Taanist, Tsehhist, Prantsusmaalt ja Hispaaniast. Mitmed neist kooslustest on saanud alguse just varasematest kohtumistest sellel festivalil. Festivali raames toimuvad ka töötoad, milles saab õppida nii improlavale kuluvaid oskuseid kui stand-up’i.

Improfestivali erilisuseks võib Rahel Otsa sõnul pidada seda, et iga improviseeritud etendus on ainukordne ning sünnib ainult selles hetkes just nende näitlejate ja publiku koostöös. Kuigi ka klassikalises teatris on iga etendus ainukordne, teeb ainult improvisatsioonile toetumine need etendused palju haavatavamaks. Palju on kaotada, kuid veel rohkem on võita. Aga praktika näitab, et kohapeal sündivale loole elab enamasti ka alguses skeptiliselt asja vaadanud publik lõpuks tuliselt kaasa. Ja sellist energiat, millega improteatriga tegelemine kaasa toob, naljalt mujalt ei leia.

Seitsmes rahvusvaheline improteatrite festival Tilt on osa paljudest teistest sündmustest, millega Eesti improkogukond tähistab sel aastal kümne aasta möödumist esimeste improtruppide ja pideva improtegevuse algusest Eestis.

Festivali programmi saab lähemalt uurida siit Tilt kodulehelt.
Piletid leiad siit.