Iga fotoprojekti raames püüan alati teile jagada, kuidas konkreetne sessioon on alguse saanud. Kui veel detailsemaks minna, siis vajab iga projekt katalüsaatorit – midagi, mis tekitaks täieliku inspiratsiooniplahvatuse.

No ja vahel tuleb inspiratsioonituhang taguma mu ukse taha!

1. Loodus, loomad või mõni eriline paik:
Täpselt nii! Ma ei tea inspireerivamat allikat, kui seda on ümbritsev keskkond. Metsad, loomad, kalad, rand, meri, loomad… Samuti ka kaasaegne arhitektuur või täiesti suvaline mahajäetud maja. See nimekiri jätkub lõpmatuseni. Me oleme sündinud põnevasse maailma ning iga teatud aja tagant püüan seda meenutada.

2. Inimesed:
Seda igas võtmes: nii sisult kui ka välimuselt.
Näiteks võivad inspireeerida inimesed, kes tahavad midagi luua või jagada. Inimesed, kelles on midagi nii  sütitavat, et sa tahad seda jäädvustada ja jagada ka teistele.
Samuti inspireerivad inimesed, kellele peale vaadates näed lõuendit või ilu, mida pead fotole tabama. Ilma igasuguse ratsionaalse põhjenduseta!

Lihtsalt, sest me võime ja saame!

Näiteks inspireerib mõni modell oma eksootilise välimusega, teine hoopis oma naiselikkuse või ebastandardsete/põnevate näojoontega.

rumm&foto

Daria eksootiline välimus inspireerib. Modelli foto: Maris Mägi Telgitaguste foto: Ettel Saarela

3. Ajastud
Üllatus, ilmselt mitte! Ei väsi oma armastust näiteks 20ndate või 40-50ndate vastu väljendamast. Detailid, elegantsus, romantika – selgitage palun, kuidas see ei saaks meeldida?

4. Mõni väga konkreetne detail (nt kleit, pesu, ehted jne)
Kui tihti olete te leidnud ennast poest ostmas midagi, mida te üldse ei vaja, aga see on lihtsalt nii tuus? See on täpselt see emotsioon, millest ma räägin! Kui tihti ma olen leidnud mõne vinge disainieseme, vintage kleidi vms detaili, mis paneb mu ideed ülihelikiirusel jooksma. Kui mõni näeb ühes 20ndate kleidis lihtsalt kleiti, siis minu peas joonistub kleidile taustaks terve kujutluspilt alates detailidest lõpetades terve keskkonnaga.

5. Inspireeriv pakkumine või koostööprojekt:
Vahel juhtub nii, et mõni hea asi tuleb ise sinuni. On juhtunud, et oleme mõne oma mõttekaaslasega vahetanud ideid ning juba järgmine kord tead õige projekti raames, kelle poole pöörduda.
Ehedaks näiteks on Marian Eespäeva veealuse pildistamise lugu. Olin Hooligan Hamletist Antonile rääkinud, et tahaksin veealust sessiooni mõne vinge pesu või ujumisriiete brändiga teha. Juba järgmine kord, kui tal selline intervjuu laual oli, teadis ta kohe kelle poole pöörduda.

_J3B6151-Edit_web

Marian Eespäeva toodete veealune pildistamine. Photo: Mart Vares (Vares Film)

Ütleme nii, et ideede jagamist ei tasu karta. Eestlastele on üldse kuidagi väga omane, et hoiame kõik salaja kapis peidus, et keegi ära ei näpsaks. No ausalt!? Vahel just oma ideede peidus hoidmine võib sind tagasi hoida millegi vinge saavutamisest!

Vaadake ringi, nähke detaile, ahmige maailma ja inspireeruge.

Ikka teie,

Kaisa Tooming (Häppening)