Põlva Intsikurmu metsapargis toimub 5.-6. augustil üks tõeliselt maheda olustikuga muusikafestival. Olles mitu aastat saanud osa ürituse maagilisest vaibist, siis lihtsalt peame teid kaasa kutsuma!

Aga alustame algusest. Miks tulla Intsikurmu Festivalile?
Põhjuseid on palju.

Asukoht ja ürgmetsas hingamine
Intsikurmu metsapark on tõeliselt maagiline – sahisevad puuladvad, pehme muru Su varvaste all ning haldjalik valgus, kui päike oma kiired sirutab. Seda peab ise kogema. Puhas maagia!

Vaib
See pole mingi reiv. Intsikurmus nauditakse muusikat. Kasvõi täielikus vaikuses ja aplausita. Aga vahel on vaikus suurem aplaus, kui käte kokkulöömine. Seal on õhus midagi.

Ürituse suurus
Üritus on piisavalt suur, et saaksid inimestega koos nautida head muusikat. Samas on see piisavalt väike ja intiimne, et Sa ei tunneks ennast suurest festivalimelust ahistatuna (jah, just ütlesin selle sõna välja).

Toit ja muu hea parem
Me ei tea, kuidas teiega on, aga me armastame toitu. Intsisse kogunevad kodused kohvikud, mis pakuvad väga mõnusat kõhutäit. Näiteks eelmine aasta oli nii mõnus nosida sooje just ahjust tulnud juusturulle või minna kohvikusse Kohalik suuremat kõhutäit nuruma.
Softcore-nikotiinikute jaoks on loodetavasti ka see aasta HEKK vesipiibud oma esindusega kohal.
Ning loomulikult, need mõnusad kott-toolide ja võrkkiikede pesad aitavad ilusti jalga puhata.

Lõpetuseks on kõige parem põhjus tulemiseks. MUUSIKA!
Valisime programmist välja mõned artistid, keda soovitame ka Teil kuulama tulla ning keda ise väga kuulata soovime:

ORU LAVA:

NOËP
Reede 22:00
Artist viljeleb minimalistlikku elektroonilist poppi (mulle meenutab polüfoonilisi helinaid), mis paneb jala mõnusasti tatsuma. Andreas Kõpperil on karismat ja teda on huvitav laivis kuulata.

Lexsoul Dancemachine
Reede 00:00
Funk’i ja soul’i ansambel, mis isegi eestlased tantsima kisub.

Mick Pedaja
Laupäev 16:00
Saage osa selle ilusa inimese energiast ja olemusest, kes teeb väga võimsa emotsiooniga muusikat. Veenduge ise – mõnda aega tagasi tegime Mickuga intervjuu, mille leiate siit.

Micucu
Laupäev 18:00
Bänd, mis koosneb Uku Kübarast, Hans Kurvitsast ja Siim Avangost. Nende loominguks on instrumentaalmuusika, mis koosneb paljudest erinevatest tasanditest. Avastagem!

Reket (kaasas Lauri Täht)
Laupäev 20:00
Eesti kõige romantilisem (kuid mitte lääge!) räppar. Pluss Lauri – üks mu suur lemmikuid.

Ingrid Lukas
Laupäev 00:00
Selle ebamaise naisolevuse muusika on paeluv. Tal on stiili. Pole teda kunagi laivis näinud ja ootame seda esinemist väga!

Dj’d Kersten Kõrge, Robert Linna, Roma PI , Kaarel Valter (One Night in Bangkok)
Laupäev 02:00
Tere tulemast kvaliteetmuusika paradiisi!

INTSIKURMU LAVA:

Erki Pärnoja: Himmelbjerget
Reede 19:00
Intsikurmu lavalt leiab seekord mitmeid lemmikuid. Programmi kokkupanemisel pole ennast tagasi hoitud ja juba reedel kohtume Erki Pärnojaga. Erki toob meieni oma filmiliku soundiga sooloplaadi “Himmelbjerget” loomingu. Muideks, “Himmelbjerget” tähendab tõlkes “taevamäge” – sobib ideaalselt koha looduslähedusega. Isu tekitamiseks veel viimane tiiser – Erki annab sellel suvel just Intsikurmus oma ainsa festivalikontserdi Eestis.

Bokka
Reede 01:00
Midagi täiesti uut ja huvitavat. Pole varem sellest Poolast pärit koosseisust midagi kuulnud ning kuulatud lugude põhjal uudishimu tapab.

WOLFREDT
Laupäev 15:00
Instrumentaalmuusika armastaja meis rõõmustab seekordse line-up’i üle väga. WOLFREDTi muusika on tuttav virtuaalselt, aga senini pole veel ühelegi laivile sattunud. Ootame põnevusega esimest kohtumist!

Argo Vals Band
Laupäev 01:00
See jazzi, ambient’i, elektroonika, rock’i sugemetega instrumentaalbänd on Intsikurmu lavale juba vana tuttav. Valsi muusika on kaasakiskuv ja viib Sind uutesse kohtadesse. Ootame väga nende põhjamaiset saundi ja ühes rütmis võnkumist.

Festivali passe ning päevapileteid saab osta eelmüügist ja kohapealt. Hindade, programmi ning majutusvõimalustega tutvu ürituse kodulehel.

Kohtume Intsis!

Kaisa Tooming ja Sandra Leushina (Häppening)