Sume augustikuu, Intsikurmu metsapargi maagia ja kvaliteetmuusika – nõnda juba mitu head aastat. 4.-5. augustil Põlvas Intsikurmu laululaval pakub see mitmekülgsusega hiilgav muusikaline sündmus publikule võrratut elamuskompotti välis- ja kodumaistest artistidest ning žanritest. Intsikurmu Festival 2017 hoolikalt kureeritud 31 esinejaga line-up’ist valisime kümme ootusärevust tekitavat artisti tutvumiseks ja kogemiseks:

Reede 4. august

Liisi Koikson
18:00 Oru lava
Alustagem pop-džässi lainelt. Suurepärane võimalus teha tutvust Liisi Koiksoni uue loominguga! Mis saakski olla parem, kui Liisi sügav tämber, elektroonikaga immutatud soulilik looming albumilt “Coffee For One” ja vabaõhulava? Tõotab põnevat uuenduslikku dünaamikat – loe siit intervjuust Liisi teekonnast loomingulise vabaduseni.  

Fotograaf: Mart Vares (Vares Film), Stilistika: Kristin Liias, MUA by Liisa Tooming, Soeng: Kaidi Sink

Vaiko Eplik & Eliit
19:00 Intsikurmu lava
Tegu on kooslusega, mis toob igaühele naeratuse suule. Nad panevad ka kõige tõsisema kuulaja muigama – olgu siis mõnusalt vahetu lavalise olekuga, humoorikate repliikidega või võrratu loominguga. Laulja ja laulukirjutaja Vaiko Eplik on tõenäoliselt iga kodumaise muusika nautleja hinge pugenud juba ammusest ajast. Üheskoos projekt-bändiga Eliit nimetaksin punti tahumatu olemisega andekuse etaloniks. Üllatuslik, põnev ja alati heatujuline!

5LOOPS / Lucy Rose
20:00 Oru lava / Metsalava
Aeg võtta veidi rahulikumalt ja nautida üheksakümnendate boombap’i sagedusel tiksuvat kodumaist räpikollektiivi või lembelist folgisugemetega muusikat. Valik on Sinu!

5LOOPS on klassikalisemat saundi viljelev räpipunt, mis paelub intelligentse suhtumise, põksuvate biitide ja osava lüürikaga. Ise on nad kirjeldanud oma viimatist albumit nõnda: “Saate täisportsjoni jagu vanakooli muusikat koos meile omapärase atmosfääriga.” Kõlab intrigeerivalt. Just selle ootusega ma lava ette lähengi. Sõnaosavust jagub, veendu ise ja loe intervjuud siit.

Inglanna Lucy Rose’i muusika paneb publiku mitte ainult kuulama, vaid ka tundma ja taas läbi elama tuttavaid tundeid – ebamugavusest omas nahas ja enesega sõbraks saamisest, õnne ja hirmu, armastust ja kahtlusi. Metsapark tundub ideaalne koht, et lasta end kanda pehmetel meloodiatel Lucy Rose’i tundmusretkel.

HUNT
00:00 Metsalava
Mul on nõrkus intelligentsusest nõretavate muusikute vastu. Kuuldes bändist HUNT, milles musitseerivad kaks võimast arhetüüpset naist Brigitta Davidjants ja Hannaliisa Uusma, tekkis mul kohe seos Clarissa Pinkola Estes raamatuga “Naised, kes jooksevad huntidega”. Teoses toodi paralleele elutervete naiste ja huntide vahel: ta on võimas, vaistlik, elujõudu pilgeni täis, kartmatu, leidlik, meeletult meelekindel ja väga vapper. Nende hingejõujooned langevad kokku: terav aistmismeel, mängualdis vaim ja kõrgendatud pühendumisvõime. Ürgnaiselikku väge täis indie-soul ja post-romantilise hoiakuga elektribiidid? Count me in!

Erki Pärnoja: Efterglow
01:00 Intsikurmu lava
Esimese festivalipäeva lõpetab kaasaegse Eesti muusika tippklass – hoomamatult andekas multiinstrumentalist ja helilooja Erki Pärnoja  kauamängiva “Efterglow” setiga. Erki nüansirohke kõlapilt on üdini inspireeriv, tema hingestatus lummav ja eranditult iga live esinemine hüpnotiseeriv. Oleks patt taolisest elamustulvast ilma jääda! Erki on ilus hing – loe lähemalt intervjuust.

Foto: Mart Vares (Vares Film)

Laupäev 5. august

Eddie & The Lovemakers
16:00 Oru lava
Mulle meeldib, kuidas Intsikurmu Festivali artistide seas leiab alati ühe artisti, kes esmamuljel ei klapi ülejäänud line-up’iga, ent mõjub festivalil olles kui kirss tordil. Sel aastal tundub, et selleks muusikaliseks koosluseks võib olla Rootsist pärit 60’ ja 70’ stiilis souli viljelev Eddie & The Lovemakers. Laulja Eddie Hulten on tuntust kogunud lavalise ektsentrilise olekuga ja võimega panna ka kõige tuimemate põhjamaa inimeste jalad kaasa tatsuma. Ootan põnevusega, kuidas kogu festivalipublik nendega ennast unustavalt kaasa gruuvib.

Throws
17:00 Intsikurmu lava
Throws segab mänguliselt 60’ briti folk-roki elektrooniliste instrumentidega. Duo toob kuuldavale Islandil salvestatud debüütalbumi, milles kostub suursuguseid vokaalharmooniaid, falsetti ja põnevaid elektroonilisi kõlamaastikke.

Frankie Animal
22:00 Oru lava
Frankie Animal on mõnus sümbioos ärksast kidrapopist ja võrgutavast lüürikast. Olen nende esinemistel alati imetlenud bändi plahvatuslikku energiat, mida tasakaalustab chill-vaibiga lauljatar Marie. Neis on stiilsust ja sarmi – puhas muusikaline ning visuaalne nauding!

Cigarettes After Sex
23:00 Intsikurmu lava
Cigarettes After Sex on USAst pärit ambient poppi ja shoegaze mussi viljelev bänd. Kooslus laulja Greg Gonzalez’e fantastilisest androgüünsest tämbrist, naivistlikust modernse armastuse lüürikast ja ülimalt rahulikust instrumentaalist loob atmosfääri, mis on sõltuvust tekitav.

The Boondocks
00:00 Oru lava
Tegu on rokkbändiga, mis on viie tegutsemisaasta vältel mühinal arenenud, ammugi seljatanud noortebändi seisuse ja kostitanud kuulajaid mitmekülgse repertuaariga. The Boondocks on spektri eriotste flirtiv kokkumäng – nad on stiilipuhtad, ent liigitamatud, tuttavlikud, ent uuendusliku kõlaga. Bänd ise kirjeldab oma loomingut kui kooslust britpopist post-pungini ning 1990ndate hip-hopist tantsu-indie’ni. Kahtlemata lisab nende esinemine õhtusse värskust ja ärksust!

Bändide jätkuks algab pidu Estonian Funk Embassy plaadikeerutajate saatel, et tantsu jaguks varajaste hommikutundideni. Hommikupoolikul saab end laadida lebotades võrkkiiges, hingata värsket metsaõhku ja jälgida valgusvihkude mängu kui esimesed päikesekiired poevad salamisi metsaparki.
Olles piisavalt virgunud soovitan sammud seada toiduaroomide suunas – Sind tervitavad tummine Renard Coffee Shop kohv, Herbi legendaarsed bataadifriikad, Uulitsa ja Burger Boxi tänavagurmee ja rikkalik valik muid maitsvaid roogi.

Tutvu Intsikurmu Festival 2017 programmiga kodulehelt.
Festivali pass hilisele ärkajale 55 eurot, kohapeal 65 eurot.
Päevapilet eelmüügist 30, kohapeal 35.
Piletid leiad Piletilevist.
Telkla on tasuta!

Kohtumiseni Intsikurmul!