Keraamikal, just tarbekeraamikal ja nõudel, on tegelikult disainimaailmas palju olulisem roll kui paljud arvavad. Samamoodi nagu me hommikul riidesse paneme, on meil vaja millegi pealt süüa. Ning sama palju kui me hoolime sellest, kuidas me riietume või mida sööme, võiks me rohkem ka tähelepanu pöörata, millistelt nõudelt oma toitu naudime või pakume.
– Marion Isabelle Varik

 

Mõnda aega tagasi avaldasime intervjuu muinasjutulise keraamikadisaineriga Marion Isabelle Varikuga ning sellest vestlusest jäi pikaks ajaks mind kummitama eelolev mõte. Tõepoolest, tihtipeale unustatakse keraamikadisaini olulisus igapäevaelus ära. Ometigi nii nagu iga hommik vaatame peeglisse, nii haarame ka köögikapist kohvitassi ja alustame päeva. Kes teab, ehk on just see tass Sinu igahommikune ärataja, parim sõber ja saladuste pidaja. Miks peakski ta olema vähem oluline, kui Su riided või toit, mida sööd?

Sellest mõttest inspireerituna toome teieni 3 vinget keraamikadisainerit, kes muudavad oma loometööga iga eine esteetiliseks kogemuseks.

1. Liisu Arro
Liisu töödest võib leida autoriloomingut ning alates sellest aastast ka seeriatoodangut. Tema keraamika koloriidi-mustrite segust tekib eksootiline kokteil, mis sobib hästi meeleolukat õhtusööki saatma kui ka päevale head starti andma. Muideks, portselanist nõude eelmüük algas novembris ning kuu lõpuni kehtivad eeltellijatele soodushinnad. Uuri lähemalt siit.
Hind: seeriatoodetel al €18+km; autorilomingul al €125+km

liisu_arro_1

Foto on pärit Fundwise lehelt

2. Marion Isabelle Varik
Algselt Blue Design nime alt alustanud disainer liikus mõnda aega tagasi autorinimega kaunistatud brändi juurde. Marioni sulest võite leida minimalistlikumale maitsele mõeldud beebinäoga tasse kui ka üdini muinasjutulis-naiselikke nõusid sarjast “1001 ööd”. Viimane on muideks nii apetiitne sari, et esimesed nõud on meie perre juba soetatud. 

Peab tõdema, eriline kohvitass annab vastava tonaalsuse tervele päevale!

Mõnda aega tagasi avaldasime Marioniga ka intervjuu, loe lähemalt!
Hinnad: al €29+km

3. Maria Sidorenko
Maria sulest võib leida mitmepalgelistes vormides loomingut. Meie lemmikuteks osutusid aga UHO tassid, mille vastu ei saa kõrvutada ühtegi teist omataolist isendit. Miinuspoolelt peab tõdema, et neid kõrvakesi pole kõige mugavam kuuma kohvitassi hoides tutistada, aga funktsionaalse dilemma tasandab kunstniku humoorikas-minimalistlik lähenemine.
Hind: €26+km

Homme vaata peegli asemel oma toidulauale ja mõtle, milline on see peegeldus, mida tahad iga päev kohata?

Keraamiliste elamusteni!

Cover foto: Marion Isabelle Variku keraamika