20.-28.10.2018 toimub Tallinnas etenduskunstide festival NU Performance Festival 2018: “Objekt ja kollektiiv / Object with Audience”, mille keskmes on objektse kunsti ajaliin ning performatiivsed võimalused, mis mõtestavad ümber publiku individuaalset ja kollektiivset kogemust.

Kui teatril on objektsele kunstile pakkuda dramaturgilist ajaliini ning distsipliini, siis vastupidise vahetusena annab näitusesaalide kunst teatrile tõlgendusvabadust ja formaadi variatiivsust. Lavaline aeg muudab objekti vastuvõttu: objektse kunsti ajatelg, ruumi dramaturgia, selle kontekst ja kommunikatiivsus fokusseerivad publikut teadvustamata aladele ja aspektidele. Publiku roll ja tähendus sellises vaatemängus on mitmes mõttes olla kunstiteose osa. Enda kohalolu panus teose tekkes loob nii võimaluse kui ka vastutuse. Vaatemäng moodustub objektsuse performatiivsusest. Objekt ise ongi vaatemäng.

Tihedast kavast leiab ka moehuviline endale midagi sobivat.
27.10 leiab ARSi Projektiruumis aset LAIVI performatiivne moeetendus “MYSTIFYING MUNDANE”, mis esitab ja lubab analüüsida moe kui kõikehaarava fenomeni erinevaid tahke. Lähtepunktiks on moe immateriaalse tahu, ruumi täitva atmosfääri kujundamine, kasutades moekunsti ainelisi vahendeid: rõivaid ja materjale. Materiaalsus on esteetiline ja pindmine ning vorm ja tekstuur on allutatud pidevale muutuseihale. Moe immateriaalne olemus ilmneb väljaspool objekte. Lavastatud situatsioon on uurimus valitud objektide mõjust ümbritsevale õhkkonnale.

Laivi on omandanud bakalureusekraadi Eesti Kunstiakadeemia moeosakonnas ja magistrikraadi moedisaini erialal Aalto Ülikoolis Helsingis. Ta on täiendanud end Londonis, Kopenhaagenis ja Barcelonas. Ta on osalenud mitmetel kaasaegse kunsti grupinäitustel ning viimasel kahel aastal eksponeerinud 4 isiknäitust (sh. „Unista Edasi/Liiga Hea” Tartu Kunstimuuseumis ja „Maine igatsus: leida ja kaotada” kahasse Mihkel Maripuuga Hobusepea galeriis). „Mystifying Mundane” jätkab performatiivsete moeinstallatsioonide seeriat, mille kaks esimest installatsiooni, „Long Live Trashed Bodies” (16.03.18) ja „When I Was a Girl & Life Was Yet Ahead” (20.10.17), toimusid ARSi Projektiruumis Tallinnas.

Uuri rohkem infot ürituse Facebookist.
LAIVI performatiivne moeetendus Facebookis.