20. august tuleb suur sünnipäevapidustuste kuupäev!
Sadhu Jam toimub Kuressaare Kuursaalis 30-ndat korda, Kitarrilaager saab 10 ja Häppening ühe aastaseks. On mida tähistada ning mis oleks veel kohasem, kui teha seda suurelt!?! Need kolm ettevõtmist kohtuvad päeva lõpuks samas kohas ja saavad hea muusika saatel ümmargusi numbreid vastu võtta. Aga täpsemalt?

Sadhu Jam on jõudnud meheikka!

Oma vanas headuses võõrustab Kuressaare Kuursaal meid maheda muusikaga ning Kitarrilaager kulmineerub Jamil ühe tõeliselt võimsa lõpukontserdiga. Kohale on toodud üksjagu Eesti parimaid kitarriste: Andre Maaker, Karl Laanekask, Kristjan Kaasik, Raul Ojamaa, Jaak Sooäär, Erko Niit, Laura Junson, Marti Tärn. Kitarristidega moodustatakse mitu erinevat bändi ja tuleb vägev lõpujämm.

Kuna toimub Kitarrilaagri finaal, siis tehakse kummarduse Jimi Hendrixile, kes on inspireerinud tõenäoliselt igat maailma kitarristi viimase 50 aasta jooksul. Esineb Emil Rutiku Henrix Project, kus kitarri mängib üks eesti parimad bluesikitarriste ja Augustibluesi korraldajaid Raul Ukareda.
Kohal on ka ameerika kitarrivirtuoos Ian Ethan Case, kes mängib kahe kaelalise kitarriga ning keda võime loodetavasti samuti näha laval improviseerimas.
Lisaks astuvad ülesse mõned kohalikud bändid nagu Triskele ja Magic Panda. Meeleolu loob indie-rock’i viljelev The Boondocks, kes on üles astunud mitmetel suurematel festivalidel, sealhulgas Tallinn Music Week’il. Lisaks kostitab meid psühhedeelse rock’i kavaga Dando Wada. Lüürilisemal lainel astuvad ülesse Mariann Pihlap ja Kaidi Kuusing. Ja see pole ikka veel kõik, kavas on mitmeid üllatusi…

Teid ootab 7 tundi head muusikat ja head ilma (ilmaprognoos ei valetaks)!

Märkige kuupäevad oma kalendritesse, sest juubelid ei toimu iga aasta! Kohtume 20. augustil Kuressaare Kuursaalis!

Kaisa Tooming (Häppening)

Nädalalõpu soojendus algab siit: