Festivalide suvi on täies hoos! 17. – 21. juuli toimub Saaremaal, Kuressaares uus muusikafestival SiinMeOleme MuusikanädalKuulda saab gruuvi, džässi, folgi, roki ja funki võnkeid. Kavas on DJ töötuba ja maailimisõhtu. Peasinejad lendavad kohale Pariisist.  

Kust kõik alguse sai? 2016 aasta suvel hakkasid Ingrid ja Käll, SiinMeOleme Muusikanädala peakorraldajad, Kuressaare turuplatsil spontaanselt korraldama kontserte, mis algasid juba päeval ja kestsid hilisemate õhtutundideni.

Tegemist oli täiesti uue ja ootamatu kontseptsiooniga.

Peamisteks esinejateks olid saare oma noored muusikud, aga kohale tuldi ka mandrilt. Sümbioos publiku ja artisti vahel oli justkui muusikateraapia- kuulati vaikuses, naerdi laginal, musitseeriti koos ja lasti mõtted valla. Eriliseks tegi need kontserdid ka see, et muusikud tulid alati kohale enda entusiasmist ja soovist kohalikele muusikat jagada ning seetõttu piletiraha ei võetud kelleltki.

Sellel suvel saabuvad peaesinejad Pariisist.

SiinMeOleme muusikanädal kulmineerub laupäeval, 21. juulil üritusega “SiinMeOleme 2018 suvi: Pariis kohtub Saarega“. Üles astub Sy Richard ja kollektiiv Oumuamua. Sy Richard’i (kitarr, laul, suupill) sõnul on tema looming inspireeritud ühest pikast rännakust Inglismaal. Noormehel on mitmeid eeskujusid, alustades Nick Drake’st kuni Graham Coxonini – neil kõigil on ühiseks jooneks meisterlik folk-rokk kitarri käsitlus ja meeldejäävad vokaalharmooniad. Koos Sy Richardiga astub üles Ingrid Kruusmägi (saksofon, laul) ning ühiselt tuuakse kuulajateni bluesi-folgi-roki võnkeid.

Teise peaesinejana lendab Pariisist kohale ja paneb publiku tantsima kollektiiv Oumuamua. Sõnad ja rütmid määratlevad bändi trajektoori, uurides teemasid tema ümber, mis ulatuvad ka kõige sügavamatesse soppidesse. Tegu on kooslusega fusionist, džässist ja rokist. Kuigi kõigist sõnadest ei pruugi publik aru saada, kuna esinetakse prantsuse keeles, siis peamine on hea feeling, mille antud kollektiiv kuulajates tekitab. 

Lisaks on muusikanädalal toimumas mitmeid muid esinemisi ja töötubasid. Ürituse avapäeval, 17. juulil toimub töötuba lastele alates 10. eluaastast. Seal saab põgusalt tutvuda DJ elukutse ajalooga, tehnikaga ja ise käed külge panna muusika loomisesse. Koolitusvahenditeks on maailma klubide standardtehnika, lisaks on kohapeal hulgaliselt helitekitavaid elektroonilisi seadmeid, mille abil saab igaüks häält teha.

Sama päeva õhtul on kavas ka 18+  maailimispidu DJga, millest osa võtmiseks ei pea olema kunstnik ega oskama joonistada. Vabama fiilingu loob saarejuurtega DJ KurlyBeats ja loomelennule aitab kaasa saksofonist Ingrid Kruusmägi. Kunstirännakut juhendab Käll Kruusmägi.  

Kuna kõik kontserdid on publikule tasuta ja kohale lennutatakse esinejad Pariisist, siis kogutakse festivali jaoks hoogu Hooandjas kuni 16. juuli õhtuni.

Kohtume Saaremaal!

Kõik kontserdid on TASUTA

Tutvu muusikanädalaga Facebookis

Kontserdid toimuvad Saaremaakera hoovis, Lossi 7

Töötubade osalustasu 5€ / 10€