Tallinna Kunstihoone vürtsitab alates 3. aprillist karantiiniaegset maailma kunstihariduse sarjaga „Kas kunsti saab?“. Väikeste ampsudena aitab YouTube’i sari kord nädalas märgata kunsti ning näha ilu ja harmooniat kaasaegse kunsti teostes, kutsudes vaatajat samu põhimõtteid märkama ka enda ümber ning neid teistega jagama.

Esimesed episoodid kasutavad näiteid praegu Tallinna Kunstihoones suletud uste taga asuvalt Paul Kuimeti ja Mihkel Ilusa näituselt „Lõputa lugu“. Esimeses osas vaadeldakse, kuidas mõjuvad jooned ja rütmid fotodel ja objektidel ning kuidas kunsti kuulsat „kolmandiku reeglit“ võib leida ka kõige argisematelt objektidelt. Pole vahet, kas Paul Kuimeti ja Mihkel Ilusa fotodel on kujutatud argist interjööri, arhitektuurivaateid, taimi või kasvõi tellingute jalgu, ikka leidub seal harmooniat – klassikalist ilu. Ilu ei ole kuskile kadunud ja kaasaegsed kunstnikud pöörduvad järjest rohkem selle juurde tagasi.

Sotsiaalmeedia formaadina loodud sari kutsub vaatajaid oma argipäevast ilu leidma ja jagama. Nii aitab kunst maailma avardada ka praegu, mil füüsiline ligipääs galeriidesse on võimatu. „Kas kunsti saab?“ teosed Paul Kuimet ja Mihkel Ilus, sisu Sally Stuudio (Minni Moyle ja Annely Köster), kujundus Indrek Sirkel ja Ott Kagovere.

Vaata Tallinna Kunstihoone sarja “Kas kunsti saab?” esimest osa siit:

Päisepilt:
Paul Kuimet
“Nimeta 3”
transparent kinnitatuna akrüülklaasile, 107 × 107 cm
2020