Täna, 1. juulil avatakse Stella Soomlais stuudios kunstnik ja disaineri Helmi Arraku portreevisandite näitus “All of Them Faces”.

Näitusel on eksponeeritud maalid ja joonistused on pärit aastatest 2019 – 2021. Helmi on portreteerinud talle omase visandliku kergusega loomingulisi ja sageli just androgüünseid karaktereid. Muuhulgas leiab Stella stuudiost muusikud Zumi Rosowi ning Marianne Faithfulli, filmikunstnik Harmony Korine ja fotograaf Luo Yangi.

Marie Pullerits kirjeldab Arraku töid: “Unistamise-unelemise meeleolu kandvad segatehnikas portreed on oma pilgud suunanud kaugustesse, androgüünsed figuurid hoiavad eneses nii tugevust kui habrast delikaatsust. Pastelsed toonid põimuvad julge dünaamilise grunge-vaibiga. Helmi portreemaalide unelisus mõjub kõige muu kui naiivsena – täna võib unistamises näha omamoodi imetlust väärivat julgust.”

Helmi Arrak (sünd. 1988) on illustraator ja kunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis maalikunsti eriala ning Tartu Kõrgemas Kunstikoolis mööblidisaini eriala. Loonud illustratsioone kultuurilehele Müürileht ning albumikujundusi ansamblile Miljardid, Anna Kaneelina ja Erki Pärnoja. Igapäevaselt töötab Helmi Eesti Noorsooteatris disainerina.

Näitusel nähtavad tööd on müügiks. Väljapanek jääb avatuks kuni 07.08.21

Asukoht: Stella Soomlais stuudio, Telliskivi 62, Tallinn
Avatud:
E kokkuleppel
T-R 11-17:30
L 11-16
P suletud