“Nad on lummanud inimkonda juba sajandeid ja suudavad jätkuvalt tekitada hämmastust. Neid on peetud kolmandaks sooks meeste ja naiste kõrval. Tegelikult on igas Minas nii meest kui naist. Kaks poolust, mis sulanduvad tervikuks: maskuliinne-feminiinne, yin-yang, valgus-pimedus, taevas-maa… ”
– Kristin Liias loovideest

Ühel heitliku ilmaga pühapäeval sai kaadrisse püütud Häppeningi uus fotoprojekt, mille inspiratsiooniks oli androgüünsus. Mida kujutab endast androgüünsus? Eesti õigekeelsus sõnaraamat annab vasteks “meesnaine”. Lühidalt öeldes on androgüüni puhul tegemist isikuga, kellel on nii mehe kui ka naise tunnusjooned. Vaadates tagasi ajalukku, siis on androgüünid eksisteerinud sajandeid. Nendest sosistati müüte juba Vanas-Kreekas, otsige ülesse näiteks Hermaphrodituse ja Salmacisuse legend. Lugege Platoni “Pidusööki”, kus Aristophanes puudutab androgüünsust.

Nad on alati olemas olnud ja nad ei vaja kellegi aktsepteeringut. 

Androgüünsuse üheks väljendusviisiks on olnud identiteedi kommunikeerimine läbi riietuse, läbi välimuse. Aastakümneid on püütud murda sooreegleid. Esimese ilmasõjani oli rangelt piiritletud, et kleidid on naistele ja püksid meestele. Näiteks, Coco Chanel oli üks moerevolutsionäär, kes tõi püksid naistemoodi.
Nii nagu saab manipuleerida riietusega, saab seda teha ka soengu ja kehahoiakuga. Tilda Swinton, David Bowie, Annie Lennox on vaid mõned nimed keda võib nimetada androgüünideks.

Niisiis, valisime hoolikalt oma viimasesse fotosessiooni jaoks kaks kokku sobivat modelli – mehe ja naise ning manipuleerisime nende feminiinsete ja maskuliinsete omapäradega. Idee oli väljakutseks kogu tiimile – stilistile, jumestajale, juuksurile. Tahtsime kaotada piirid sugude vahel, sulatada kaks inimest üheks visuaalseks looks.

Kaks erinevat karakterit. Hägustunud piiridega. Sarnased, samas väga erinevad. 

Nii sündiski meie viimane fotoprojekt.
Tutvuge pildistamise telgitagustega.

Vaata lõpptulemust.
Tutvu moodboard’iga.

Fotograaf: Jane Prostang Photography
Modellid: Regina Martin (Starsystem Tallinn), Freddy Pajumets

Häppeningi tiim:
Artikkel: Riine Rander
Loovidee/stilistika: Kristin Liias
MUA by Liisa Tooming (Ilustuudio Mimoos)
Hair by Evelin Mitt
Assistendid: Kaisa Tooming, Riine Rander

Jumestustooted: Make-Up Atelier Paris Estonia
Riided: ZARA

NB! Fotode autoriõigused kuuluvad väljaandele Häppening. Häppening lubab kasutada fotosid AINULT juhul, kui meid informeeritakse ja terve tiimi referentsid märgitakse nähtavalt. Piltide kasutamiseks palun kontakteeruda: toomingkaisa@gmail.com.