Loomingulisus on inspireeriv. Eestimaa pinnal, veel enam, Saaremaa 2673 ruutkilomeetril on võrsunud väga andekaid inimesi, kelle tegemised väärivad jagamist. Nii juhtuski, et ühel mõnusal augustikuu hommikul helises äratuskell 6:00 ja kutsus meid Saaremaa kadakate vahele kolme tõeliselt võimsa naisega juttu puhuma. Lisaks kolmele haldjas-amatsoonile kohtusime Tilk! kosmeetikabrändi ja
10 erineva kodumaise disaineri loominguga.

Killukesest muusikast, disainist ja naiselikust väest formuleerus tõeline muusade piknik.

Ehk teisisõnu… Juba peagi saate tutvuda saarlastest muusadega – jazzsmuusikust saksofonisti Maria Faustiga, moedisainerist EKA moeosakonna juhi Piret Puppartiga ning noore ja vapra pedagoogika tudengi Hedi Keremega.

Kust kõik alguse sai?
Häppening on alates oma tegemiste algusest seisnud kodumaise disaini ja muusika väärtustamise eest. On rõõm, kui kohtad oma teel teisi samade väärtustega tegijaid ning saate seda teekonda jagada. Nii ühendasime jõud Tilk! kosmeetikabrändi ja selle eestvedaja
Pille Lengiga. Tilk! armastab loovust ja loovaid muusasid, kes on eeskujuks ja inspireerivad ka teisi oma loomingulist teed käima. Koos otsustasime teha midagi uut ja julget ning kaasasime oma hullumeelsesse ideesse terve suure grupi ilu-, disaini- ja muusikategijaid.

Tegime ühest tavalisest päevast ebatavaliselt loomingulise intervjuude ja fotomaratoni.

Kuidas jõudsime Maria, Pireti ja Hedini?
Maria, Pireti ja Hedi käidud rajad ning teod räägivad enda eest. Seltskond oli kontrastne ja põnev. Igaüks tõi kaasa midagi iseloomulikku – Piret hõljus naiselikkuse ja haldjalikkuse metsades, Maria šarmikas teravus ja amatsoonilik olemus hoidsid meeleolu laes ning Hedi ausus ja ebatavaline küpsus andsid atmosfääri mõnusat tasakaalu.

1 päev, 3 erinevat karakterit ja 3 inspireerivat lugu:

Maria Faust, (saksofonist ja helilooja, PhD)
Maria on üks Eesti hinnatuimaid jazzmuusikuid, keda seostatakse mittetraditsiooniliste jazzivoolude ja vabaimprovisatsiooniga. Tegu on väga ausa ja intelligentse naisega, kelle saavutuste, auhindade ja nominatsioonide nimekirjad on silmapaistvad. Lähemalt saad Maria tegemistest lugeda meie peagi ilmuvas intervjuus.

Piret Puppart (moedisainer; EKA moeosakonna juht/professor)
Pireti kohta kehtib samuti ütlus, et kes palju teeb, see palju jõuab. Piret on jõudnud ennast töötada Eesti suurima moemaja peadisaineriks, asutanud brändi Uschanka, täna juhib EKA moeosakonda ning tegutseb professorina. Pireti sisemaailmaga saad tutvuda meie peagi ilmuvas intervjuus.

Hedi Kereme (värske pedagoogika tudeng, aplastilise aneemia ellujääja)
Hedi näol on tegu noore ja võimsa naisega, kes on oma noore ea kohta läbi elanud rohkem, kui mõni mitukümmend aastat vanem naine. Tema teekond ja positiivne suhtumine kogetusse on kõige ilusamas mõttes inspireerivad. Kui Hedi jäi meile aastaid tagasi silma oma moeloomingu poolest, siis täna on ta oma loovust rakendamas pedagoogika õpingutesse.

Loodame, et nende naiste lood annavad julgust ka teistele, et leida oma rada.

Mis oli pildistamise inspiratsiooniks?
Inspiratsiooniallikaid oli mitmeid. Eelkõige võimsad loomingulised naised, Saaremaine ehedus ja Tilk!, kodumaiste disainerite looming ja natuke mu enda välja elamata/kirjutamata fantaasiaid. Üheks väga suureks motivaator-katalüsaatoriks oli tahe ületada senini teostatud projektide mastaap ja teha lihtsalt nii suur projekt, mida varem pole meie tiim näinud.

Lähemalt loovideest?!
Tahtsin tuua esile iga muusa eripära, loomingulisust ja saarlaslikku ausust. Kuna igal naisel on oma iseloom, siis sai kiiresti selgeks, et nad vajavad eraldi stilistilist lähenemist. Nii juhtuski. Segunesid boho-chic, kaasaegne avant-street-style ja disainerlik minimalism. Vähem juttu, rohkem pilte. Inspiratsiooniga tutvu siin:

Pildistamise moodboard
Maria stilistika inspiratsiooni vaata siit.
Pireti stilistika inspiratsiooni vaata siit.
Hedi stilistika inspiratsiooni vaata siit.

Fotode, videode ja intervjuudeni sõbrakesed!

Fotograaf: Anni Viskus Photo
Videograaf: Saart Films
Loovidee/stilistika: Kaisa Tooming (Häppening)
Video stsenaarium: Eeva Sova
MUA by Liisa Tooming
Hair by Kerttu Salujärv
Muusad: Maria Faust, Piret Puppart, Hedi Kereme
Pildistamise assistendid: Eeva Sova, Raili Ots

Tänusõnad:
Suurepärase koostöö eest Tilk! kosmeetikabränd ja Pille Lengi
Riided: Studio AugustKÄT
Nahast käevõrud: Stella Soomlais
Kõrvarõngad ja kaelakeed: t r i i n u  t i i s e lStreetwear by kirju, TALI disainipood
Nahast traksid: IDA TAU (TALI disainipood)
Mala kaelakeed: Kuu Ruum
Keraamika/liblika motiiviga riidepuud: Marion Isabelle Varik
Padjad: Valhalla Factory 
Sallid/tekid: Ellu sallid
Jalanõud: ShoeShop
Kõhu hoidis täis ja meele heana: Good Mood Food ja kokkas Armand Mäekallas