Millised on olnud läbi aegade kõige populaarsemad artiklid, mille lugemisele tasub Sul investeerida 5 minutit oma ajast? Saa teada, selektsiooni on sinu jaoks teinud sajad tuhanded lugejad läbi aastate.

1. Artiklite seeria: Mida kinkida naistele? Mida kinkida meestele?
Püha(de) paanika! Viie aasta populaarseim artiklitesari aitab orienteeruda kodumaa muusika-, disaini- ja kosmeetikamaastikul. Nii jagame soovitusi, mida kinkida oma kallitele inimestele pidades silmas eetilisust, kodumaisust ning valides kingid erinevates hinnaklassides, et lugeja leiaks päriselt ka abi. 

Otsi möödunud aastate kingiideedest inspiratsiooni:
2019: Mida kinkida naistele?
2018: Mida kinkida naistele?
2017: Mida kinkida naistele? 
2016: Mida kinkida naistele?
2015: Mida kinkida naistele?

2019: Mida kinkida meestele?
2018: Mida kinkida meestele?
2017: Mida kinkida meestele?
2016: Mida kinkida meestele?
2015: Mida kinkida meestele?

Foto: Getter Kuusmaa HOIA Homespa tarbeks

2. Lugu Piret Puppartist 
Naine, kelle teekond on olnud muljetavaldav ning keda võib julgelt nimetada kodumaa üheks mõjukaimaks moemaastiku autoriteediks. Piret Puppart on kirglik pärimuse hoidja, tegutsenud Montoni peadisainerina, asutanud isikliku rõivabrändi Uschanka ning juhib täna Eesti Kunstiakadeemia moeosakonda. Just tema valvsa silma all kasvab meie tulevane moedisaini põlvkond ning tänu tema lahketele vihjetele oleme avastanud nii mõnegi uue talendi. Tutvu südamlike lugudega tikitud intervjuuga.

Foto: Anni Viskus

3. BALLETT JA LINN:
Tartu legendaarsed kohad #1 
Tartu legendaarsed kohad #2
Kontseptuaalne fotoseeria, mis seob lendleval kergusel üheks tervikuks Tartu arhitektuuri ning tantsukunsti. Nii tantsivad balletipreemia pälvinud baleriin Maria Engel ja tantsija Endro Roosimäe veelgi kaunimaks heade mõtete linna.

Foto: Oliver Vaagen

4. Anna Pärnoja loomeradadel
Sisekaemuslik lugu andekast Anna Pärnojast ajast, mil temast Anna Kaneelina alles välja kooruma hakkas. Tänaseks on naine võitnud paljude südameid ja mitte ainult, lisaks auhinnati sireenilik muusa Eesti Muusikaauhindadel neljas kategoorias. Seda muidugi asja eest. Seob ju artist üheks hüpnotiseerivaks tervikuks kvaliteetse originaal-loomingu  ürgnaiseliku lavalise olekuga. Täna ütleks, et loodud intervjuu on heaks sissevaateks Anna loometeekonnale ning avab tahke ja mõtteid, mis tõid Anna Kaneelina lavalaudadele.

Foto: SADU

5. Intsikurmu järelkajastused:
FOTOJUTUSTUS: Intsikurmu 2017 oli võimsam kui varem
FOTOJUTUSTUS: Intsikurmu 2018 pakkus võimsaid elamusi 
Artiklid, mis ei vaja pikka tutvustamist. Intsikurmu Atmosfäärifestival on armastatud kvaliteedimärk, mis iga aastaga suudab kasvada aina suursugusemaks säilitades algusaastate siiruse. Traditsiooniliseks kujunenud järelkajastused on läinud korda nii meie lugejatele kui ka festivali truudele külastajatele pikendades maagilist festivali vaibi kirjasõnas.

Foto: Kaisa Tooming

6. Frankie Animal: “Cool peitubki siiruses”
2017. aastal tõime lugejateni intervjuu toona pool kümnendit tegutsenud bändiga, kelle tähesära kogub üha tuure juurde. Nende looming on ühtaegu jõuline ja mahe, toores ja lihvitud. Frankie Animalist on kujunenud noorema generatsiooni poproki lipulaev, kes on tänaseks tuntud nii peavoolus, kuid austatud ka põrandaalustes ringkondades. Kui Sa ei ole veel tutvunud Marie, Jonase ja Janiga, siis tee seda nüüd!

Foto: Mart Vares

7. Soulitar Rita Ray hingega muusikast ja albumist “Old Love Will Rust”
Eesti muusikamaastikul juhtus eelmisel aastal midagi väga erilist. Üle pika aja on kodumaale tekkinud diivalikku souli, suitsust RnB’d ja 70ndate maiguga diskot esitav artist. Ja mitte ainult esitav, vaid ka loov, sest kogu oma loomingu on Rita Ray kirjutanud ise. Naine laulab võimsalt, hingega hingest ning maalib oma häälega ette klassikaliselt kauni ja nostalgilise souli-ajastu. Vaatasime noore muusiku tegemistesse tema rambivalgusesse astumise hetkel tabades Rita Ray essentsi nii kirjas kui ka pildis. Täna rõõmustame aga kaasa artisti tähelennule! 

Foto: Jane Vogt

8. Intervjuu: Sander Mölder
Helilooja Sander Mölder avas meile oma teekonna pea neli aastat tagasi. Tänaseks on tema nime kuulnud vist igaüks, kes vähegi muusikast huvitub. Sandri olemus on duaalne. Öösel väga funky, hiilgav ja pidune – nagu tema looming. Päeval pigem mõtlikum ja tasasem. Loe aegumatut intervjuud ja tutvu muusiku justkui kahe erineva poolsusega.

Foto: Mart Vares

9. Ted Young-Ing: From Gucci to LUMI
Mida on ühist kodumaisel kosmeetikabrändil LUMI ja legendaarsel moemajal Gucci? Kunstiline juht Ted Young-Ing, kelle valvsa silma all arendati LUMI uuele tasemele. Kuna sedalaadi kogemusega kunstilisi juhte ei kohta kodumaa pinnal sageli, siis haarasime kinni võimalusest ning vestlesime Tediga loovmaastiku särast, pahupoolest ja tema tol ajal uuest hoolealusest – LUMIst.

Yves Saint Laurent’s Opium Perfume Campaign. One of the many YSL campaigns that Ted worked on. Photo: Steven Meisel. Courtesy Yves Saint Laurent.

10. Melomaani radadel: intervjuu Peeter Ehalaga
Peeter Ehala on mees, kelle vinüüliriiul on pungil kõige paremast kraamist. Temaga võiks tundide viisi muusikast rääkida. Rääkimine rääkimiseks, kes on aga käinud üritustel, kus see mees plaati keerutab, siis teab, et külmaks need DJ-setid ei jäta. Muusikalist menüüd paneb Ehala kokku ka raadiosaadetes ja tegeleb ürituste manageerimisega. Ta on ka menuka üritusesarja TIKS üks isadest. Sellest kõigest ja veel enamast rääkisime ühel õhtupoolikul Peetri modernses Pelgulinna kodus. Meenuta või tutvu!

Foto: Mart Vares

Loodame, et leidsid siit mõne uue lemmiku ja avastasid ehk põnevat informatsiooni  nautides meie viie aasta töövilju. Uute artiklite ja kohtumisteni! 

Artikli autorid: Kaisa Tooming ja Sandra Leushina

 

Tänavu tähistab Häppening oma viiendat tegutsemisaastat. Sünnipäevakuu raames toome teieni vimkaga tiimi ankeedid meie töökatest liikmetest, lisaüllatusi koostööpartneritelt ning septembrikuus tähistame sünnipäeva meeleoluka tantsupeoga, kuhu oled oodatud Sinagi. Artiklitega tutvu rubriigis “Häppening 5“.