Täna avaldas sündise kõla ning värvika naisvokaaliga bänd Zebra Island oma
uue singli ja video “Close”. Kuigi kollektiiv on varasemast tuntud 80ndatele omase tantsumuusika sound’iga, siis lugu “Close” täiendab nende käekirja ballaadilikuma lähenemisega. Neljapealine seltskond, koosseisus 
Helina RistiRasmus Lill, Ivar Mägi ning Caspar Salo, ütleb, et tegu on looga, mida tasub kuulata külmal sügistalvisel õhtul kedagi enda lähedal hoides. Nõustume – tegu on pimedate sügisõhtute nostalgilis-romantiliselt tuksleva saatjaga. Uue loo avaldamise valguses näpistasime bändi solisti Helina Risti tegemistest sekundi, et vaadata Zebra Islandi minevikku, olevikku ja tulevikku.

Tutvugem Zebra Islandi loomingu ning uue singli “Close” tagamaadega!

Alustame algusest, kes on Zebra Island?
Zebra Island on saar kahe maailma – tumeda ja helge – vahel. Meid võlub duaalsus – kurbuse ja rõõmsa, sinise ja punase, kurjuse ja headuse vastandumine ja koostöö. Me toome need kaks maailma kokku.

Teie bändi kuulub neli andekat muusikut, lisaks Sinule Rasmus Lill, Ivar Mägi ning Caspar Salo. Kuidas olete ise selle keskel kasvanud ja/või muutunud?
Oleme ikka tugevamaks saanud – nii professionaalses, loomingulises mõttes kui ka bändina, inimestena, kes on teadlikud üksteise kiiksudest ja arvestavad nendega.

zebra_island_1

Liigume inimeste juurest helimaailma. Muusika on kunstivorm, kuhu sisse saab selle looja põimida erinevaid emotsioone ning sündmusi isiklikust elust. Kas Zebra Islandi looming saab alguse rõõmsatest või kurbadest emotsioonidest?

Meie muusika saab alguse tugevatest emotsioonidest. Eriti paeluvad on tunded, mis on ühtaegu nii rõõmsad kui kurvad või isegi kurjad – kurbus võib olla ilus, samas kui tohutu õnn võib olla lämmatav.

Teadagi, jätavad tumedad emotsioonid hinge sügavama jälje ning ehk sellepärast on Zebra puhul lihtsam olnud pigem teha süngema sõnumiga lugusid. Üdini rõõmsaid ja kergeid lugusid on nii palju keerulisem teha, nendel on oht jääda pinnapealseks.

Andsite täna välja oma uue loo “Close”, mis järgib hästi eelmiste lugude käekirja. Teiste lugude seast tabaks kõrv kohe ära helinüansid, mis viitavad teile omasele kõlale. Samas on uus lugu võrreldes eelmistega tunduvalt ballaadilikum ning rahulikum. Kuidas te ise oma uut singlit iseloomustate?

See on tõepoolest kõige ballaadilikum lugu, mis meil on. Erinevalt eelnevatest Zebra Islandi lugudest on “Close” märksa õhulisem, andes nii ruumi lool rahulikult sügavale naha alla imbuda.

Uute lugude puhul tekib alati küsimus, mis on loo sõnade taga. Millest sündis ja räägib “Close”?
Alati ei pruugi loo sõnad tulla millestki, mis endal hetkel aktuaalne on ja hinge pureb. ‘’Close’’ puhul on tegu tundega, mis puudutab meid ühisel tasandil – me kõik oleme tundnud mingis eluetapis armastust, millest peab lahti laskma. ‘’Close’’ räägibki sellest ilusast kurbusest, mis ühtaegu on lepitus paratamatusega. Et igal asjal on oma aeg ja mis iganes ka juhtuks, siis iseennast ei tohi ära kaotada. Ja isegi, kui ei olda enam lähedased, siis mingil teisel tasandil lähedus jääb ikka ning see ei kao kuhugi. Kuigi laulu sõnade autor on Rasmus Lill, siis tundsin mina, et see sõnum võlus mind oma siiruses.

Loole on valminud ka video. Mis sõnumit tahtsite videopildiga edasi anda?
Kuna lugu ise on kerge ja õhuline, siis tahtsime, et ka video oleks võimalikult puhas pildiliselt. Lastes nii lool mõjuda. Tehniliselt oli selle video tegemine päris keeruline, kuna tegu on oneshot videoga ja oluline oli, et kõik elemendid oleksid paigas ja tuleksid õigeaegselt sisse. Tulemus on aga lihtne ja hingav.

Teie eelmine kauamängiv ilmus 3 aastat tagasi, 2013. aastal ja kandis nime “Saturnine”. Mis on sellest ajast alates teie muusikas muutunud, nii emotsionaalselt kui tehniliselt?
Oleme õppinud “loobumiskunsti” rohkem, heitma kõrvale üleliigse.

Lihtsuses peitub ilu, kuid kui öelda on palju, on raske kihtidest muusikas loobuda.

zebra_island_2

Kuuldavasti toimetate uue plaadimaterjali kallal. Millal algas töö uue materjaliga?
Töö uue materjaliga pole kunagi seiskunud – võib öelda et see algas kohe peale “Saturnine” väljatulemist.

On seal välja jäänud lugusi eelmiselt plaadilt või on tegu täielikult uue loominguga mis plaadina annab kokku terviku?
Need, mis eelmiselt plaadilt välja jätsime, jäid välja ikka mingil põhjusel ning neid me uuele plaadile ei pane. Uut kraami on nii palju ning koguaeg on värsket loomingut peale tulemas, et peame hoopis hoo maha võtma ja vahepeal need kokku koondama ja selektsiooni tegema uue plaadi jaoks. Aga kunagi ei tahaks tagasi vaadata, hoiame pilku ikka teravalt tuleviku poole ning sellepärast tundub uusi lugusid tehes maailm just kõige paremana.

Kas teie uus singel on sissejuhatus uude albumisse ning mida te ütleksite inimestele, kui nad teie uut singlit kuulama asuvad?
Ma usun, et nii rahulikku (rahu seisundis) lugu meil uuele albumile ei tule.

“Close” on mõnus lugu, mida külmal sügistalvisel õhtul kuulata ja kedagi enda lähedal hoida ja sosistada talle “You’re the only one..”

Lõpetuseks, millal võime uut albumit oodata?
Oleme plaaninud juba ammu võtta aja maha selle jaoks, kuid siiani pole me suutnud seda teha. Oleme nii rahutud hinged. Kuid pimeda aja tulek on kuidagi rahustav – saab süümepiinadeta mõnusalt sooja stuudiosse kaduda ja rahulikult uut albumit heegeldama hakata. Kevadeks võiks uus album ju valmis olla! Enne seda anname veel kindlasti välja vähemalt ühe singli. Pime aeg on loomingu jaoks kuldaväärt.

Zebra Islandit ning nende uut singlit saate kuulata 19. november Tartus Genialistide klubis.

Zebra Island: Helina Risti, Rasmus Lill, Ivar Mägi ning Caspar Salo
Artikkel: Anni Viskus, Kaisa Tooming
Fotod: Siiri Kumari
Cover foto: Virge Viertek Photography

zebra_island_5

zebra_island_4zebra_island_3