Täna, 15. augustil toimub rahvusvahelise etenduskunstide festivali SAAL Biennaal raames Alissa Šnaideri performance “Weird tales I have tried to write” Noblessner Shipyardis. 

Tegemist on teise peatükiga Šnaideri erinevate kunstiteoste seeriast, kus Chapter I kasutas foto meediumit, Chapter II realiseerub täna performance’ina Noblessner Shipyardis ja Chapter III võtab kuju sügisel 2019 Kanuti Gildi SAALis.

Tsiteerides Raimundas Malašauskast: “Tema või nemad või see jookseb läbi mitme keha ja ruumi nagu sajandite jooksul matemaatiliselt konstrueeritud laine. Selle kohmakus kõnnib perfektsuse teral ja perfektsus on alati seal, nagu unenägu, mille sees näed sa tervet elu manifesteerimas ühes stseenis.

Tegijad ise kirjeldavad teist peatükki järgmiselt: “Üheks peatükiks ühel augustikuu õhtupoolikul katab seda hetke meretuule kardin. Et siis taasilmuda. See hetk sisaldab endas animeeritud pilte, performatiivsust, transformatsiooni ja suitsu.

Projektis löövad kaasa professionaalsed tantsijad, etendajad ja kunstnikud Eestist ja välismaalt nagu näiteks Ruslan Stepanov, Maarja Tõnisson, Alan Proosa, Andrius Mulokas, Kaisa Kattai, Madlen Hirtentreu, Renzo van Steenbergen, Ilja Šmidt, Epp Kubu, Henry Kasch ja paljud teised.

Kunstnik, koreograaf ja stilist Alissa Šnaider on alates 2002. aastast tuntud vormide, vahendite ja kooslustega mängimises. Tema materjalitunnetus ja formaadi-queerlus tuleb eriti tugevalt esile 2015. aastal esietendunud teoses “Three Left Hours (everybody’s piece)”, mis pälvis erilise koha Eesti teatriajaloos ja tekitas tunde, et see on tõenäoliselt alles algus sellele, mida oodata Weird Talesi eelseisvatest peatükkidest.

Sündmuse kohta leiad lisainfot:
Kanuti Gildi SAALi kodulehelt

Alissa Šnaideril hoia silma peal:
Instagramis

Sündmus on välja müüdud!
SAAL Biennaali raames on toimumas mitmeid põnevaid etendusi.
Tutvu täpsema kavaga kodulehel, piletid leiad Piletilevist.