Algas Eesti Muusikaettevõtluse Auhindade (EMEA) kandidaatide esitamine. EMEA 2022 võitjaid tunnustatakse 31. märtsil toimuval pidulikul galal PROTO avastustehases ning samal päeval leiab Von Krahli Teatris aset kodumaise muusikasektori arengusuundadele keskenduv Eesti muusikaturu fookuspäev. 

EMEA auhindade kandidaate saavad esitada kõik muusikatööstuses aktiivselt tegutsevad või selle valdkonnaga hästi kursis olevad isikud. Lubatud on ka iseenda kandidatuuri üles seadmine.

 „Kui varem on auhindade jagamise üle otsustanud suur valdkonnaülene žürii, siis tänavu oleme jaganud auhinnakategooriad viide valdkonda, mida hindavad just selles valdkonnas kogenud žüriiliikmed,” kommenteerib Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt. „Oleme lisanud ka mitu uut kategooriat, nende seas muusikasündmuse produktsioonijuhi ja muusikaeksportija. Nii hõlmame auhindadega suuremat osa muusikatööstusest.“

Valdkondlikke žüriisid juhivad Eva Saar (muusikaedendajad/muusikatutvustajad), Tambet Mumma (artisti tugistruktuurid), Danel Pandre (muusikasündmuse korraldus), Olav Osolin (albumikujundus ja muusikasündmuse reklaam) ja EMEA juhtgrupp (valdkonnaülesed auhinnad). Valdkondade žüriide töö juhid on määratud EMEA kaaskorraldajate poolt. Ülesseatud kandidaatide seast valivad valdkondlikud žüriid märtsi kahe esimese nädala jooksul nominendid ja selgitavad välja ka iga kategooria laureaadi.

Auhinnakandidaate saab esitada 28. veebruarini. Esitada saab SIIT.

Võitjad kuulutatakse välja pidulikul galal 31. märtsil PROTO avastustehases.

Kaks Eesti muusikaettevõtluse aasta tippsündmust koonduvad ühele päevale 31. märtsil. Teist korda leiab aset möödunud aastal pandeemiast väljumise lahenduste leidmiseks ellu kutsutud Eesti muusikaturu fookuspäev, mille peateema sel aastal on “Räägime rahast”. Juba kaheksandat korda tunnustatakse EMEA galal muusikavaldkonna aasta silmapaistvamaid tegijaid. 

 EMEA eesmärk on Eesti muusikavaldkonna ja selle tugistruktuuride esile toomine ning tunnustuse jagamine silmapaistvatele Eesti muusikaettevõtluse vallas tegutsevatele ja seda valdkonda edendavatele isikutele.

EMEA’22 peakorraldaja on Music Estonia koostöös Eesti Fonogrammitootjate Ühingu, Eesti Autorite Ühingu ja Eesti Esitajate Liiduga. Partneriteks on Tallinna linn, Piletilevi, Tallinn Music Week, PROTO avastustehas.

Eesti muusikaturu fookuspäeva korraldab Tallinn Music Week koostöös Music Estoniaga. 

Päisefoto: Aron Urb