Eile avas fotograaf Kaupo Kikkas Pärnu Uue Kunsti Muuseumis näituse “Ansel”.
“Ansel” on Kikkase austusavaldus legendaarse fotograafi ja looduskaitsja Ansel Adamsi tööle.

Kaheksa aastat kestnud retk viis Kikkase Ameerika viimastele metsikutele avamaastikele. “Sündisin samal ajal kui Adams suri ning mõtteliselt jätkasin tööga sealt, kus tema lõpetas,” ütleb Kikkas. “Adams oli üks esimesi suuri nimesid fotograafias, kes juba varakult minu horisonti avardas. Hiljem on me rajad vaimsel tasandil korduvalt ristunud.”

Kikkas on üle võtnud Adamsi puhta mustvalge foto väärtused ning lisanud piltidesse oma loo, mis on tumedam ja mõtlemapanevam kui pelgalt loodusromantika.
“Need maastikud on siin püsinud 500 miljonit aastat. Mis on selle kõrval üks inimelu? Ometi piisab vaid mõnest põlvkonnast, et muuta planeet elamiskõlbmatuks. “Ansel” on viimase inimese rännak üle nende majesteetlike maastike,” sõnab Kikkas.

Fotograaf ja kunstnik Kaupo Kikkas on maailmas leidnud enim tunnustust oma portreedega muusikutest. Laialdast tähelepanu on saanud ka tema viimased näituseprojektid “Treescape” ja “Saja lugu”. Lisaks Eestile töötab Kikkas enamasti Londonis.

Näitus koosneb kahekümnest suureformaadilisest monokroomsest fotost ning seda saadab Arvo Pärdi teos „My Heart’s in the Highlands“. Näitus on avatud koos rahvusvahelise aktinäitusega „Mees, Naine, Vabadus“

Näitus on avatud:
Uue Kunsti Muuseumis Pärnus
alates 9.juunist kuni 01. septembrini
kell 9:00-21:00