Filmimaastiku sürrealismist inspiratsiooni ammutanud loominguline juht Karin Rosie Viilup lõi koostöös loovtiimiga fotoseeria visualiseerimaks viimase kahe aasta segaseid koroona-aegu.

“2020. aasta sügisel hakkasin tegelema oma BA lõputöö kirjutamisega Inglismaal ning selle jaoks oli tarvis otsida temaatika, mis käsitleks kunsti ja kultuuri. Minu lõputöö juhendajaks oli Itaalia juurtega filosoof Flavia Loscialpo, kes jagas minuga nimekirja parimate art-house filmidega,” avas fotoprojekti idee autor Karin Rosie Viilup. “Nende hulgas oli üks eriti meeldejääv ja sürreaalne teos “The Blood of a Poet” (1932), mis on inspiratsiooniks minu moeseeriale “The Blood of a Pandemic”.”

Ennistnimetatud film on loodud Jean Cocteau (1889-1963) poolt, kes oli Prantsuse luuletaja, novellist, disainer, kunstnik, kriitik ja filmitegija. Teda peetakse üheks 20. sajandi kõige mõjukamaks kunstide valdkonna multitalendiks. “The Blood of a Poet” on autobiograafiline film, mis peegeldab erinevaid hetki Cocteau elus – tema isiklikku mütoloogiat ettekujutelmade maailmas ning visualiseerib inimesi, kes mõjutasid autori elu kõige sügavamal ja intiimsemal moel.

“Tundsin tugevat samastumist Cocteau kannatuste ja sisemaailma monoloogidega, mistõttu otsustasin sellest filmist teha oma projekti kaasaegses võtmes,” arutles Viilup. Cocteau filmis reisib protagonist läbi peegli veidrasse hotelli, kus hakkab mööda koridori edasi liikuma ja lukuaukudest sisse piiluma. Igas toas, mille olustikuga loo peategelane tutvub, toimub midagi veidrat, isegi häirivat.”

Pildiseeria lugu algab sarnaselt, protagonist reisib läbi peegli paralleelilma, kuid hotelli sattumise asemel on ta jõudnud pandeemia küüsis vaevlevasse maailma. Igas toas toimub mingi vaba aja sisustamiseks mõeldud tegevus, mida hakati rohkem viljelema just pandeemia ajal – näiteks OnlyFans platvormil oma keha müümine, töö kaotanud noored poisid otsivad rahalist toetust sugar daddydelt, enese unustamine virtuaalmaailmasse läbi videomängude.

Käesolev projekt võiks inimestes tekitada äratundmise ja ahaa-efekti, kuna me kõik oleme juba pea 2 aastat elanud segases koroonamaailmas, mis tundub kohati sürreaalne nagu ka “The Blood of a Poet” film.

Tiim:
Loovjuht – Karin Rosie Viilup @rozarosie
Stilist – Kristin Liias @kristinliias
Fotograaf – Marianna Gunja @noxdies
Jumestajad – Katy Suzi @ionkate, Jekaterina Dragunov @dragunov_makeup

Modellid:
Helgi Saldo @helgi_saldo
Martin @nokupiim, Sage agency
Regor Fotso @regor.fotso, Sage agency
Paul Paank @paul_paank, Icon agency
Mia Moore @wabimiasabi, Icon agency
Ksenja Satarova @kcuu69
Aleksandr Kuznetsov @yungsaisho, Sage agency

Stilistika:
Riided – Kriss Soonik, Mairo Seire, Zara, Reserved
Ehted – Sigrid Kuusk Jewelry, Tali disainipood
Aitäh koostöö eest Polhem PR!

Teksti autor: Karin Rosie Viilup

Toimetaja: Sandra Leushina