Täna avaldas EiK oma viienda albumi, mis kannab pealkirja „uduvaip”. Muusiku enda sõnul on tegemist teosega, mille kohta võib ta puhta südamega öelda, et on leidnud oma kõla.

„Tegu on kaugenemisega hiphopist, see plaat on ju hoopis indie!“ kommenteerib autor. Ta. kirjeldab albumit tervikuna, mida koostades on ta saanud luua laule, mida ise praegusel momendil kuulaks, koos inimestega, kelle loomingust ta meeletult lugu peab. „Kesksel kohal on just laulude sõnad, mis ometi on seatud sellisesse vormi, et saan end tunda vabana taagast olla liigitatud räppariks,“ avas EiK uue loomingu tausta.

Albumi lugusid tervikuna vaadates võib märgata, et „uduvaip” peegeldab läbivalt
ka enda sõnumiga omamoodi vabanemise tunnet. „See plaat on lugu lahtiütlemistest ja lahkumistest,“ kirjeldab EiK, „Sellest, kuivõrd oluline on vahepeal tundmatusse hüpata, et olla uues paigas õnnelikum.“ Nii saab juba lugude pealkirjadestki kokku lugeda: „Ainult sa ise kinnisilmi päriselt tead, kuis saama peab”.

Nagu EiKi puhul tavaks, siis on ka „uduvaip” kollaaž käputäie erinevate kunstnike koostööst. Uuel albumil teevad kaasa nii varasematelt plaatidelt tuttavad autorid nagu kitarrist Mattias Tirmaste, laulja Maris Pihlap, produtsendid Luurel Varas, Sammalhabe ja hxlger, aga ka näiteks jonas.fk, trummar Kristjan Tenso, viiuldaja Johan Kristjan Aimla ning laulja Liisu Ots. Eriliselt olulise panuse andis plaadi valmimisele heliinsener José Diogo Neves, plaadikaaned kujundas Andree Paat alias Kirjatehnika. Projekti valmimist toetas Eesti Kultuurkapital.

EiK-i sõnul võiks kutsuda värsket loomingut just terminiga sõnamuusika, kus rõhk on tugevalt laulutekstidel, ent seejuures kaugenetakse hiphopist ning kombitakse varasemast julgemalt stiili-piire. Viimase seitsme aasta jooksul on EiKil ilmunud albumid „uinak”, „äratuskell”, „unerohi”, „EiK” ning kogumikplaat „TIKS 097”. Ka „uduvaiba“ puhul jätkub koostöö plaadifirmaga TIKS rekords.

Kuula albumit:

 

EiK sotsiaalmeedias:
https://found.ee/EiK

Label:
https://tiks.me

 

Päisefoto: Mia Tohver