Sellel neljapäeval, 16. jaanuaril avatakse Telliskivis asuvas Stella Soomlaisi stuudios kunstniku Alvar Reisneri näitus “Flirt”. Näitus on avatud 11. veebruarini.

Wikipedia vabatõlge: flirt on sotsiaalne ja seksuaalne käitumine, sisaldades endas rääkimist, kirjutamist, aga ka kehakeelt. Eesmärgiks kas siis tõsisem suhe või lihtne meelelahutuslik mängulisus. Flirt ongi midagi, mis iseloomustab Alvar Reisneri, eriti just tema figuraalseid maale. Asendades sõnad rääkimine-kirjutamine-kehakeel sõnadega kujutamine-maalimine-nägemine. Ehk teisisõnu flirt nii tehnikas kui kujutatavas. Lisaks on väljapanekus ka juba tuntud linnavaated, tuntutest ja vähem tuntutest kohtadest Tallinnas.

Alvar Reisner (s. 1979) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala ja töötanud õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias. Ta on pälvinud Harald Raudsepa stipendiumi ja oli esimene, kellele anti välja Eduard Wiiralti nimeline stipendium. Alates 2013. aastast tegutseb Alvar vabakutselise kunstnikuna ning aastast 2017 ka galeristina koos Mudlumiga asutatud Galeriis 3,14.

“Flirt” on Reisneri üheteistkümnes isikunäitus. Peamisteks teemadeks on Nõukogude aja pärand ja mõju kaasajale läbi arhitektuuri, disaini, samuti kaasaegsed juhuslikud linnavaated. Viimasel ajal valminuid figuraalseid teoseid iseloomustab rohkem just nimelt “flirt magusa ilusa ja seksikaga”.

Näituse tööd on müügiks.

Lisainfo: