Möödunud kuul avaldas armastatud estraadilauludest uusversioone loov See Pole See Trio kaks videosinglit, millele lisaks on peagi valmimas ka täispikk stuudioalbum. Trio toob kuulajateni nõukogudeaegse Eesti parimad muusikapärlid maitsekalt tänapäevases helikeeles, andes neile seeläbi justkui uue hingamise. Lisaks jazzile omastele instrumentidele kasutavad nad ka live-elektroonikat. Olulisel kohal on põhjamaine esteetika ning vahetu väljendus läbi improvisatsiooni. 

See Pole See Trio koosneb kolmest noorema generatsiooni jazz-muusikust: Jana Kütt (vokalist, lugude arranžeerija), Tobias Tammearu (saksofonist) ja Robert Rebane (akordionist, bassist).

Poeme “Ankeediga” natuke sügavamale laulja Jana Küti mõttemaailma ja vaatame, mida põnevat seal leidub!

Nimi: Jana Kütt

Vanus: 29

Elukutse(d): laulja, laulukirjutaja, pedagoog, raadiosaatejuht

Värvikas lapsepõlvemälestus: Vist oli mu kümnes sünnipäev, kui minu kodukohas, Kunda rannas, filmiti kultussaadet “Laulge kaasa”. Kogusin pikalt hoogu, et Reet Linnaga nii tähtsal sündmusel pilti teha. See foto on hetkel teadmata kadunud, aga mälestus jääb. 

Iseloomuomadus, mida väärtustan: julgus

Olen hea: inimene. Üritan vähemalt. 

Olen õnnelik, kui: luban endal tunda ja päriselt elu kogeda, selle võlus ning valus. 

Kui mul oleksid supervõimed, siis oskaksin: inimesi tervendada. 

Kui saaksin üleöö midagi muuta, siis: süstiksin inimestesse rohkem teineteise mõistmist ja psühholoogilist teadlikkust. 

Kui kohtaksin tulnukat, siis ütleksin talle: “OMG, sa oledki päris.” 

Mulle meelde jäänud või oluline tsitaat: “Train yourself to let go of everything you fear to lose.” (Yoda) Tegelikult jäi see tsitaat mulle alles hiljuti silma, aga kuidagi olin juba varem selle mõtteni alateadlikult jõudnud. 

Minu kirjutatud lasteraamatu pealkiri oleks: Jänku Juta julgustükid” 

Kolm asja, mida enne kontserti alati teen: Mul pole otseselt rituaale. Pigem viin end kava lainele, lugedes laulude sõnu, sest nende ununemisega on juhtunud pigem huvitavaid olukordi, kus pean freestyle’ima. Ütlen endale mõne julgustuse, et positiivne energia liikuma saada. Joon vett. 

Eesti estraadilaulude kolm lemmikut: Neid laule on nii palju, mis pakuvad rõõmu ja osa neist oleme ka See Pole See Trio kavva võtnud. Näiteks “Mind veel ei ole”, mis on minu absoluutne lemmik kontserdil. Jaak Joala esituses Давай поиграем в любовь”, mida kaalusin Trio repertuaari lisada, aga see on originaalis täiesti ideaalne ja ei tihanud ära plätserdada. Kolmandana tooks välja ‘“Iial ei muutu võõraiks me”. Lihtsalt väga kaunis ja lüüriline laul. 

Kolm sõna iseloomustamaks See Pole See Triot: Maitsekus, emotsionaalsus, risk.  

Ägedaim muusikaalane väljakutse oleks: Appi, uskumatult keeruline on neid unistusi-väljakutseid kirja panna veidi suuremale lugejaskonnale, kui mu sõbrad. See Pole See Trioga on reaalne anda kontserte kõigis Eesti jazziklubides ja -festivalidel. Ka collab mõne suurema koosseisuga tundub päris äge. 

Aga isiklikul tasandil… Koostöö produtsendiga, kellega on ühine arusaam muusikast, oleks väga põnev väljakutse! Hit me up

2022 aasta saavutuseks võiks olla: trio plaadi väljaandmine ja meie ilusa muusika levik paljudesse kõrvadesse. 

Vaata videosingleid:

 

Kuula See Pole See Triot laivis:
14. veebruaril Solarise Keskuses
26. veebruaril Kultuuriklubis Baas, Raplas
14. märtsil Rüki galeriis, Viljandis

 

See Pole See Trio sotsiaalmeedias:
Facebook
Instagram

Jana Kütt sotsiaalmeedias:
Instagram

 

Fotod: Rene Jakobson

Artikli autor: Ann Mäekivi