Tänane “Ankeet” on nagu ikka – täis vimkat ja huvitavaid vastuseid. Heidame pilgu melomaani, selektori, muusikakuraatori, kolumnisti ja mänedžeri Liisi Voolaiu mõttemaailma. Milline on Liisi värvikas lapsepõlvemälestus? Kui Liisi oleks orkestri liige, siis millises rollis ta end näeb? Tutvu!

Nimi: Liisi Voolaid

Vanus: 31

Elukutse(d): DJ/muusikakuraator, kolumnist; manageerin muusika PR projekte ja suurepärast artisti nimega Anett 

Värvikas lapsepõlvemälestus: Esimese asjana tuli praegu meelde, kuidas ühel igakevadisel tantsugrupi Vikerkaar suurkontserdil rebenesid mul laval “kollitantsu” ajal püksid täpselt tagumiku keskelt katki, nii et trussikud paistsid ilusti. Olin umbes 12, ja ei saanud naeru pidama. Tantsisin lõpuni.

Iseloomuomadus, mida väärtustan: Lahkus

Olen hea: Olen pigem tundliku natuuriga, ja see aitab ehk olukordi mitme osapoole vaatevinklist mõista. Tööalaselt on näiteks ideestamine, kontseptsiooni loomine, asjade käivitamine minu jaoks loomulikud ja vajalikud eneseteostuslikud tegevused.

Olen õnnelik, kui: südames on soe ja meelel rahu.

Kui mul oleksid supervõimed, siis oskaksin: loomadega suhelda.

Kui saaksin üleöö midagi muuta, siis see oleks: et loomi ja loodust ei hävitataks inimese isekaks omakasuks.

Kui kohtaksin tulnukat, siis ütleksin talle: Kui esimesest hirmust üle saaksin, siis püüaksin öelda Tere, minu nimi on Liisi…” ja kui ta on sõbralik, siis uuriks edasi, kust ta tuleb ja mis seal toimub.

Minu kirjutatud lasteraamatu pealkiri oleks: “Kägu ja Koera seiklused”

Muusika pakub mulle igapäevaselt: särtsu, värskeid mõtteid/tundeid, väljendusvõimalust.

Selektorina soovin kuulajatele: avastamisrõõmu, tantsu ja ruumi vabaks olemiseks.

3 lugu, mis teevad alati tuju heaks: Kali Uchis – In My Dreams, Harry Nilsson – Coconut, Rupert Holmes – Escape

3 lugu, mis kisuvad pisara silma: Mind liigutasid eelmisel aastal pisarateni Solange ja Erykah Badu – nende lavaline energia. 2013. aastal esimest korda Beyoncé kontserdil olles nutsin konkreetselt algusest lõpuni, läbides emotsioone nagu eufooria/piiripealne hüsteeria, armumise mälestused, südamevalu mälestused, naiseks olemise vägevus, “muss on lihtsalt kõige ägedam asi maailmas”, ja lihtsalt õnn olla tema energias. See oli mingi puhastumise katarsis, või siis mental breakdown. H.E.R.’i võluvat lugu “Hard Place” kuulates lähevad ka silmad vesiseks.

Kui peaksin vahetama ametit, siis hakkaksin: 5. eluaastast saati tegelesin tantsimisega – unistustes olen professionaalne tantsija.

Kui oleksin orkestris või bändis, siis minu rolliks oleks: särtsakas taustalaulja/tantsija, a la Tina Turneri naised.

Kuula Liisi aasta alguse pleilisti:

Heida pilk Liisi kodulehele: http://liisivoolaid.com/
Liisi tegemisi saad jälgida Instagramis @liisivoolaid

Fotod: Zoe Elefterin