Muusikafestival Mägede Hääl toimub 14.–15. augustil Kohtla-Nõmmel Eesti Kaevandusmuuseumis ja esmakordselt ka Jõhvi linnas Jaama 6 loomekeskuses. Neljandat korda aset leidval festivalil esinevad teiste seas Oko Ebombo Prantsusmaalt ning kodumaised artistid Pia Fraus, Jarek Kasar, Ajukaja & Mart Avi, Holy Motors, Vera Vice, HUNT ja Bass372. Koostöös Kino Sõpruse ja Eesti Filmi Instituudiga avatakse festivalil tööstuskino „Družba“.

Tänavuse Mägede Hääle avapäev, reede, 14. august möödub juba tuttavas asupaigas Kohtla-Nõmmel Eesti Kaevandusmuusemi alal, kus kaevutakse tööstusjärgse muusikavälja sügavikesse ja avatakse kino „Družba“.

Kaevanduspargi õueala pealaval Kohtla-Raju esineb lisaks seitsmele kodumaisele artistile multitalendist pariislane Oko Ebombo, kes lisaks tulevikudžässi bändi 19 vedamisele tegeleb tantsu, poeesia, fotograafia ja filmikunstiga. Tema laulu saatel on astunud modellid Pigalle AW15 moeshow’l ning oma lugematud artistlikud väljundid koondab ta lühifilmide projekti „Vizioneer“, tehes seda kõike harvaesineva kompromissitusega.

Tänavu oma kuuenda täispika albumi „Empty Parks“ üllitanud Eesti shoegaze’i maailmanimi Pia Fraus teeb Mägede Häälel oma selle suve ainsa etteaste Eestis, esitades läbilõiget kogu oma 22 tegevusaasta loomingust. Nende žanrikaaslasest Holy Motors toob oma sügisel USA leibli Wharf Cat alt ilmuva teise kauamängiva materjaliga tuhamägede maale müütilise Metsiku Lääne ja spegetivesternite hõngu.

Sel kevadel on Ajukaja singli „Sunda School“ surina saatel nii mõnedki süvailma tipptegijad uuesti nägijaks saanud ning Mart Avi sügisel ilmuvat uut kauamängivat sissejuhatav singel „Soul ReaVer“ on Briti kuukirja MOJO arvates üks selle kevade tähelepanuväärsematest singlitest kogu maailmas. Üle mitme aasta saavad Ajukaja & Avi aga avalikkuse ees kokku ühiseks fantaasiapopi kabareeks.

Jarek Kasar ehk Chalice saabub Mägede Häälele oma tänavuse isolatsiooniaja haripunktis ilmunud albumi „K r i b u k r a b u“ tuules. Seikluslike audiovisaalsete kavadega astuvad üles hiljuti debüütalbumi „Vera Versa“ avaldanud duo Vera Vice, kelle heliarhitektuuris ühinevad väljasalvestused unenäolise popiga ning post-romantistlik elektroonikatrio HUNT, kes esitab nii oma tänavu USA leibli This & That Tapes alt ilmunud materjali kui ka vanemaid lugusid.

Festivali teine välilava püstitatakse taas aherainemäe jalamil asuva skeitpargi naabrusse. Skeitpargi lava esinejad avalikustatakse augustis.

Koostöös Kino Sõpruse ja Eesti Filmi Instituudiga avatakse festivalil kino „Družba“, kus lisaks Ida-Viru tööstusfilmi klassika seanssidele toimub Ivar Murdi ja Aivar Tõnso eksperimentaaldoki „Küte“ esilinastus. Autorite sõnul on tegu audiovisuaalse esseega inimese, tööstuse ja looduse vahelisest suhtest, mis on inspireeritud möödunud aasta Mägede Hääle raames koostöös festivaliga Üle Heli toimunud avastusretkest Kohtla-Järve külje all asuva VKG õlitehase katusele.

Laupäeval, 15. augustil jõuab tuhamägede maa festival aga esmakordselt ka Jõhvi linna aadressil Jaama 6 endises politseijaoskonnas tegutsevasse uude loomekeskusse, kus pidu kestab kuni pühapäeva hommikutundideni. Muusikat autsaider-elektroonikast rockini esitavad ja valivad Narva ja Tallinna DJ-sid ja produtsente liitev rühmitus Bass 372, koosseisus BisweedPTF1987 ja q100, samuti ArtjomSmoke BreakBible ClubBobek ning pealinna alternatiivmuusika meka Sveta Baari vedajaist tandem Teetsov-Faulkner.

Mägede Hääl 2020 kogu programm ja esinejate nimestik avaldatakse augusti alguses. Lisainfo: magedehaal.ee

Mägede Hääl 2020 festivali passid soodushinnaga 24 eurot on müügil Ticketeri veebikeskkonnas: https://www.ticketer.ee/magede-haal-2020
Kohapeal maksab pass 29 eurot.

Festivali Mägede Hääl korraldavad Kohtla-Järvelt pärit filmi-ja videorežissöör Ivar Murd ning DJ ja muusik Raul Saaremets.

Festivali keskne toimumispaik Eesti Kaevandusmuuseum on üks oma valdkonna ainulaadsemaid muuseumikomplekse kogu maailmas. Endise Kohtla kaevanduse alale rajatud muuseum kätkeb tänaseks kogu Eesti põlevkivi kaevandamise ajalugu. Lisainfo: kaevandusmuuseum.ee

Festivali partnerid ja toetajad: Eesti Kaevandusmuuseum, Eesti Kultuurkapital. Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, Toila vald, Prantsuse Instituut, Eesti Filmi Instituut, Kino Sõprus, Citroen, Jaama 6

Kohtla-Nõmmele viib Elron.

Telkimine ja parkimine on festivalialal tasuta.

Mägede Hääl 2020 korraldatakse vastavalt avalikele üritustele kehtivatele reeglitele, mis aitavad vältida koroonaviiruse levitamist või sellesse nakatumist. Osalejate arv on Kaevandusmuuseumi välialal piiratud kuni 1000 inimeseni, siseruumides jälgitakse maksimaalselt 50% täituvuse ja hajutatuse reegleid.

Mägede Hääl 2020 lisainfo ja esinejate tutvustused:
magedehaal.ee
facebook.com/magedehaal
instagram.com/magedehaalfestival

Pressiinfo:
Ingrid Kohtla
press@magedehaal.ee

Muud päringud:
jou@magedehaal.ee