Täna tutvustame erirubriigis “ERKI Moeshow Ankeet” legendaarse moedemmi järgmist finalisti. Eesti Kunstiakadeemia 2. kursuse tudeng Kärolin Raadik avab oma teekonda ning augustikuus nähtava kollektsiooni tagamaid. Tutvu!

Nimi: Kärolin Raadik

Vanus: 23

Elukutse: Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala 2. kursus

Olen hea: meelelahutaja

Olen õnnelik, kui: miski ajab mind nii naerma, et pisarad hakkavad voolama

Iseloomuomadus, mida väärtustan: huumorimeel

Moepisikuga nakatusin:
See oli 2019.aastal, kui arusaamatuse tõttu sattusin Mariliis Niine abiliseks tema “TRyPO” kollektsiooni tegemisel. Mariliis on mulle väga palju õpetanud ja ma ei liialda, kui ma ütlen, et tema on see põhjus, miks ma olen siin ja teen seda, mida ma teen. Olen tema kujul saanud omale imelise mentori ja veel parema sõbranna.

Kui saaksin üleöö midagi muuta, siis: ma ei muudaks midagi, kõik juhtub põhjusega.

Minu lemmik moelooja läbi aegade:
Lemmikmoeloojat mul ei ole, aga disainerid, kelle loomingul hoian pidevalt silma peal on Alessandro Michele, Raf Simons ja Juun.J.

Moedisaini puhul hindan kõige rohkem: protsessi! protsessi!

ERKI Moeshowl osalemine tähendab mulle:
Ma ei kandideerinud väga suurte ootuste ega lootustega, aga mida päev edasi, seda rohkem mõistan, kui oluline see etapp minule isiklikult ja minu loomingule on. Ma saan lavale panna täpselt sellise kollektsiooni nagu ma ise tahan, kõik enda looming ja jagada seda publikuga. Enam paremat võimalust ma hetkel ette ei kujuta. Ja kuna tegemist on minu esimese kollektsiooniga, siis tänu sellel olen ma veelgi rohkem õppinud austama ja nautima protsessi rõõme ja valusid, kindlasti vajalik etapp loomeprotsessis.Protsessi tuleb nautida!

Kui peaksin iseloomustama oma ERKI Moeshow 2021 kollektsiooni ühe sloganiga, siis oleks see:
“Meie Lindel elo sees: Linde kussi, kudi sukka, ai poistega maket juttu ja lõi persega võid kokku.”

Minu ERKI Moeshow 2021 kollektsiooni: inspiratsiooniks on Muhu sukk. Muhu sukk püüdis mu pilgu oma värvide, mustrite ja detailide rohkusega. Ja kuna ma olen huvitatud olnud käsitööst ja käsitöö erinevatest liikidest ja võtetest, ja teades, et ühe õige Muhu sukapaari tegemine võtab kolm kuud, siis see inspireeris mind tooma Muhu sukka inimestele lähemale ja teha sellest midagi kantavat.
Vormilt olen inspireerunud fraseologismist “Suur sukk ja kitsas king – need ei kõlba kohugile” ehk olen kasutanud suka suurt ja paisutatud vormi ja nahast kinga kitsast ja istuvat vormi.
Kollektsioon “NAGU SUKK JA SAABAS” räägib loo Muhumaa kohalikest, nende elurõõmust ja nende tingimusteta armastusest käsitöö vastu. Ning lisaks sellele olen võtnud omale eesmärgiks 80% kollektsioonist teha käsitsi, sealhulgas ka materjalid.

Kui looksin oma moebrändi, siis selle käekiri omaks: suuri vorme ja palju värve.

3 põhjust, miks armastan oma elukutset:
1) Ainukene piir mis minu loomingul on, olen mina ise.
2) Algne idee ja lõpptulemus ei ole kunagi samad.
3) Tulemus on käegakatsutav.

ERKI Moeshowle soovitan tulla, sest: 28. august on sul nagunii vaba päev.

Jälgi Kärolini tegemisi Instagramis: @karolinraadik

Erirubriik “ERKI Moeshow Ankeet” tutvustab legendaarse moedemmi selleaastaseid finaliste. 34. korda toimuv ERKI Moeshow toimub 28. augustil Patarei Merekindluses. Piletid tulevad Piletilevisse müüki juuli alguses.

Modell: Anete Pedaru
Pildid: Kärolin Raadik