Juba tuleval teisipäeval, 31. jaanuaril esitleb Erki Pärnoja uut muusikat peagi ilmuvalt albumilt “Efterglow” ja selle nimiloole valminud Ingel Vaikla lühifilmi Sõpruse Kinos.
Erki Pärnoja – kitarrist ja laulukirjutaja, kes võitis Eesti muusika austajate südamed 2015. aasta lõpul lansseeritud esimese sooloalbumiga “Himmelbjerget”, kui mitte juba varem tegutsedes bändide MaiNekk ja Ewert and the Two Dragons ridades.
Kui “Himmelbjerget” köitis kuulajat popi ja dšässi hõngulise helikeelega, milles flirtisid pehme akustiline kitarr, efektipedaalid, intensiivne rahutus ja rahulikud harmooniad, siis “Efterglow” tõotab pakkuda melanhoolset, meditatiivset ja mõtlikku muusikaelamust.

Ootame huviga teisipäevast muusikalist ja visuaalset elamusretke heli- ja filmikunsti sümbioosist. 

Sündmuse tutvustamiseks küsisime Erkilt paar küsimust:

Kuidas sai alguse Sinu ja Ingel Vaikla koostöö?
Mõte visuaalist, mis moodustaks koos minu muusikaga uue terviku, oli mul juba pikalt peas keerelnud. Suve lõpupoole, kui oli juba selge, et salvestatud lugudest on tekkimas album, leidsin, et nüüd oleks õige aeg selle visuaali poolega tegelema hakata. Küsisin ühelt healt sõbralt nõu, kes filmimaailmas paremini orienteerub. Saatsin talle loo ja mõned guugeldatud fotod, mis aitaksid mõista, mida ma “Efterglow’ga” edasi tahaksin anda. Peale paaripäevast mõtlemisaega saime kokku ja tal oli vaid üks nimi mulle pakkuda — Ingel Vaikla. Olin Ingli dokumentaalfilmist “Majavalvur” küll kuulnud, aga näinud ma seda tol hetkel veel ei olnud. Hilisõhtul jõudsin koju ja hakkasin kohe Ingli filmi vaatama. Mõistsin kohe, et tahaksin väga temaga koostööd teha. Mul ei olnud vaja midagi kaaluda ega mõelda — kirjutasin Inglile samal ööl. Mõne päeva pärast saime juba kokku, et asja lähemalt arutada. Nii see algas.

Mis eristab uue albumi nimiloo “Efterglow” lühifilmi tavapärastest muusikavideotest?
Muusikavideo eesmärk on tavaliselt muusika toetamine visuaali abil — pilt toetub helile. Ingel Vaikla lühifilmis on minu muusika vaid osa kogu loost — tõsi, muusika oli küll filmi tegemise ajendiks, aga praeguseks on see vaid üks detail kogu loost. Kuna me ei leppinud kokku mingeis piirides ega raamides — valisime välja ainult peategelase ja leppisime kokku selles, et film tuleb dokumentaali vormis —  sai sündida midagi sellist, mida mina ei oleks osanud ette kujutada.

Ja see oli ka minu taotlus – anda oma muusika vabaks, et näha teise kunstniku nägemust ja seda, kuhu minu lugu teda suunata võiks.

Pilt ja heli kannavad endas sarnast energiat ja mõtet ning toetavad teineteist võrdselt. Ja muidugi eristub “Efterglow” tavalisest muusikavideost ka pikkuse poolest.

Heida pilk lühifilmi tiiserile:

Lavale astuvad muusikud Eestist, Taanist ja Rootsist. Lisainfo Facebookis ürituse lehel ja 311 veebis.

Üritus algab kell 19:00
Piletid eelmüügist 12 €, kohapeal 15 €