Julgete käikude poolest tuntud kodumaine rõivabränd GUILD avalikustas äsja limiteeritud minikollektsiooni “Lasnafornia”, mis valmistatud õhulisest ja hingavast vahvelkangast.

Kollektsiooni täiendavad GUILDile äärmiselt iseloomulikud signatuurkaabud ning kuuvalged Jordan Proto-Max 720 tossud kohalikust tänavajalatsite kuningriigist Ballzy. Nike Jordan’i pärand on tihedalt seotud korvpallikultuuriga – ja nõnda, sai kahe märgi koostöö jäädvustatud just taevasinisel korvpalliväljakul Lasnamäe südames auhinnatud fotograaf Felix Laasme poolt.

Mängu- ja korvpalliväljakud on tuntud inimeste ühendamise poolest – sõltumata taustast, nahavärvist, või vanusest. Väljakud ühendavad erinevaid kultuure, luues samal ajal ka täiesti eraldiseisva, sallivust ja enesearendamist hindava subkultuuri, mis on viljakaks pinnaseks erinevate talentide sünniks.

See on ka üks põhjuseid, miks valiti seeria jäädvustamise kohaks just Lasnamäe. Me teame, et GUILDi on aastaid paelunud me juured ning võib tunduda üllatav, et inspireerivaks peetakse ka Nõukogude brutaalset arhitektuuri. “Kõik, mis on olnud, mõjutab seda, kes me täna oleme. Meie põlvkond kasvas üles linnaruumis, kus lisaks keskaegsele pärandile ümbritsesid meid ka tohutud panelkad. Just mänguväljakutel õpib uus põlvkond keelt,  luuakse sõprussidemeid ja mälestusi. Minu esimesed teadmised teistest kultuuridest sündisid just vene lastega mängides. 90ndatel oli inimeste vahel kindlasti konflikte sama palju kui sõbrunemisi, kuid tajun, et viimaks ometi on see muutumas. Me oleme teineteist omaks võtmas,” jagab seeria taustalugu GUILDi üks loojaid, Joan Hint. “Üha rohkem venelasi räägib eesti keeles ning peab seda maad oma koduks ning meie naudime meelsasti nende kultuuri vilju, nagu seljankat ja pelmeene. Mitmed meie sõbrad ja nii mõnigi meie rätsep on vene rahvusest. Kõik nad on kuldaväärt inimesed ja see, et kasvav austus kahe rahvuse vahel on mõlemapoolne, on ilus. Teisiti ma tulevikku ette ei kujutakski – kaua me kanname minevikuviha ja elame lõhestatud ühiskonnas? Meie ühtsuses peitub me tugevus.

GUILDi “Lasnafornia” kollektsiooniga on võimalik tutvuda värskelt avatud GUILDi veebipoes ning ka esinduspoes aadressil Lai 36.

VAATA LISA www.guild.store
GUILD Facebookis ja Instagramis