Juba selle nädala kolmapäeval ning neljapäeval saab kinos Sõprus nautida värske dokumentaalfilmi “Jean Paul Gaultier: šikk friik” linastusi. MoeKunstiKino eriseanssidele teeb sissejuhatuse stilist Ženja Fokin, ekraanile jõuab ka kodumaise videograafi Getter Kuusmaa minifilm.

“Tihti on nii, et kui moeshow rullub meie ees lahti, siis teeme aplausi ära, valime oma lemmiktooted välja ja läheme minema,” sõnab Fokin. “Antud filmi puhul saame piiluda kulisside taha ning näeme ühe väga andeka moelooja lugu: Jean Paul Gaultier oma joviaalsuse ja rõõmuga toob meieni tõeliselt erilise maailma.”

Filmiseansside alguses saab nautida videograaf Getter Kuusmaa värskelt valminud minifilmi kodumaisele moebrändile Woolish.

MoeKunstiKino korraldaja Helen Saluveeri sõnul on huvi filmiseansside vastu positiivselt suur. “Kolmapäevasele seansile on saadaval veel vaid ühe rea jagu pileteid ning ka neljapäevase seansi puhul on üle poole saalist juba moehuvilisi täis.”

Dokumentaalfilmi “Jean Paul Gaultier: šikk friik” (“Jean Paul Gaultier: Freak and Chic”) keskmes olev šõu on ühtaegu nii fantastiline ja skandaalne kui ka üleannetult vaimukas ja liigutav, tuues vaatajani retrospektiivi 40 aasta pikkusest karjäärist ja moeloojast, kellest rääkides ei saa üle ega ümber väljendist enfant terrible. Jean Paul Gaultier, keda juba poisikesepõlves võlus legendaarne Pariisi kabareeteater Folies Bergere, ihkas terve elu seal oma šõud lavastada. „Aga mis lugu see peaks rääkima?“ mõtiskleb ta ise, meenutades kuus kuud kestnud ettevalmistusi, mis šõu kavandamiseks kulusid. „Eks ikka minu enda lugu.“

Filmi režissööriks on Yann L’Hénoret, dokumentaali pikkuseks 94 minutit, film on valminud Prantsusmaal 2019. aastal.

Piletid 11 ja 12. märtsil kell 18.30 kinos Sõprus toimuvatele MoeKunstiKino eriseanssidele on müügil Fienta.com veebilehel:

https://fienta.com/et/moekunstikino-eriseanss-jean-paul-gaultier-sikk-friik

Samuti ka kinokassas. Pileti hind on 6 eurot. Filmil on eesti- ja venekeelsed subtiitrid. Dokumentaalfilmi “Jean Paul Gaultier: šikk friik” levitab Eestis BestFilm.

MoeKunstiKino esitleja on Viru Keskus, toetajad Prantsuse Instituut Eestis, Mionetto, Tallinna Kultuuriamet ja Eesti Kultuurkapital, koostööpartnerid ka DHL Estonia, AD Angels, Studio GET, Rahva Raamat, Eesti Kunstiakadeemia, Anne & Stiil, ETV2, Tartu Elektriteater ja kino Sõprus. Eriseansside koostööpartner on ka Sirowa.

Lisainfo:

Helen Saluveer
MoeKunstiKino juht
info@moekunstikino.ee