Oleme uue aastanumbriga vaikselt harjuma hakanud. Milliseid muusikalisi üritusi toob meieni 2019. aasta jaanuar ning veebruar? Külma ja veidi tüütuks muutunud talve nädalavahetusi saab veeta ka näiteks tubastes kontsert- ja klubitingimustes head biiti nautides. Kvaliteetse meelelahutuse nimel sorteerisime mõned silmajäänud sündmused.

Otsi kalender välja ja vali oma lemmikud:

1. Ewert and The Two Dragons “Hands Around the Moon” – 17. jaanuar
Ewert And The Two Dragons on tagasi ja tugevamana kui eales varem. Eesti Muusikaauhindadel kolmes kategoorias nomineeritud kauamängiva “Hands Around The Moon” esitluskontserdid saavad avapaugu Tallinnas, Kultuurikatlas. Värske sõõm parajalt vanamoelist indie-muusikat, mis on valmistatud südame ja hingega. Bändi soojendab helilooja ja DJ Sander Mölder, kes osales ka albumi loomisel ning lisas sellele omalt poolt helivürtsi.
Uksed kell 19.00. Pileti hind 29.50€. Osta pilet siit: https://bit.ly/2FqwCkj

Veel plaadiesitluskontserte mujal Eestis:
1. veebruar
Kultuuriklubi Tempel
2. veebruar Rakvere Teater
15. veebruar Võru kultuurimaja Kannel
16. veebruar Viljandi Lennukitehas

Foto: Oskar Kadaksoo

2. Minimal – 18. jaanuar
Peale pikka puhkust on tagasi Slammin’i ja Gnome’i minimalistliku ja eksperimentaalse trummi ja bassi üritusesari Minimal. Üritus leiab sel korral aset põrandaaluses klubis Kolm. Kui elektrooniline muusika ei ole sinu jaoks lihtsalt tümps, siis oled täpselt see õige inimene keda oodatakse. Muusikaselektsiooni iseloomustavad märksõnad on eksperimentaalsus, minimalistlik, halfstep, dub ning microfunk. Elektrooniline põks hingele. Hea vaheldus viimasel ajal moes olnud pöörasele tümakale.
Uksed kell 23.00. Pileti hind 5€.

3. Kalana Saund Talveime – 18. jaanuar
Suvefestival Kalana Saundini on ju aega. Õnneks saame tükikest Kalana festivali vaibist kogeda juba sel reedel Erinevate Tubade Klubis, Tallinnas. Väike talveime, mis on justkui jagatud kaheks temaatikaks: kaasaegne folk & elektroonika ning uuekooli mumble-trap. Elekroonilises toas annavad laivi näiteks imelise kauamängiva “OtherWorld” välja andnud Mart Avi ja ulmeline elektroonik Djerro. Plaadimängijate taga näeb Rain Tolki, Mari-Anna Millerit ja kedagi Heivi S’i nimelist. Uuekooli mumble-trap’i artistide valikud on veidi kummalised, kuid saab pilgu peale heita ja ise tunnistajaks olla, millega Eesti noorukid tegelevad ja keda täpsemalt Siim Nestor väga kiidab.
Uksed kell 23.00. Pileti hind TBA.

4. ETK Live: Vaiko Eplik & Eliit – 19. jaanuar
Tallinna Erinevate Tubade Klubi lavalaudadele jõuab võiks öelda, et legendaarne ja vahetu Vaiko Eplik & Eliit, et tuua kuulajateni palu värskest kavast ja aegumatud klassikud.
Uksed kell 19.00. Pileti hind 15€. Osta pilet siit: https://goo.gl/NdFwXf

5. Algiers – 25. jaanuar
Sveta Baar jätkab tugevalt ning võõrustab Atlantast pärit bändi Algiers. Kosmopoliitidest koosnev multi-kultuurne kollektiiv segab punki, souli, gosplit; meloodilisust ja gruuvi toore jõulisusega. Täiesti omaette nähtus, kelle 2017. aastal ilmunud kauamängiv “The Underside Of Power” on saanud palju kiidusõnu karmisõnalistelt melomaanidelt.
Uksed kell 21.00. Pileti hind 10€. Osta pilet siit: https://goo.gl/VXu2Y3

6. Afro Tallinn Beat – 25. jaanuar
Tüüpilise eestlase D-vitamiini puuduse korvab headest muusikutest koosnev Afro Tallinn Beat ning nende etteaste U3 Kontsertklubis. Tantsukingad jalga ja hea tuju kaasa! Koju lähete ilmselt veelgi parema tujuga. Afro Tallinn Beat’i koosseis laval: Sashko Petroff (tenor saksofon), Kino Toshiki (trompet), Rene Laur (alto saksofon), Elijah Wohl (flööt), Misha Morales (trummid), Caspar Salo (kongo), Luiz Black Luiz Black (bongo), Maali Kukk (sünt), Jonathan Flack (kitarr), Velle Tamme (kitarr), Serx Feik (bass), Mad Moi Zela (vokaal), Denise Fontoura (vokaal). Aafrika kuumus garanteeritud.
Uksed kell 22:00. Pileti hind 10€.

7. Intsikurmu Talifestival – 2. veebruar
Põlva metsakohin, muusika, valgus- ja videoinstallatsioonid, kunst ja tänavatoidu kohvikud pole enam väga kaugel. Ometi, piisavalt kaugel, et pilk unistades tulevikku suunata. Siiski ei ole Intsikurmu festival oma fänne unustanud ning pakub kvaliteetset meelelahutust ka talvisel ajal Kultuurikatlas. Suurma pommuudisena mõjub ehk see, et Kultuurikatlas toimuvale Talifestivalile lennutatakse Islandilt kohale Low Roar, kelle omanäoliseks käekirjaks on nukrad, läbilõikavad ning unenäolised folk-roki ja ambienti helimaastikud. Lisaks astuvad üles ka I Wear* Experiment, The Boondocks, EiK, Catapulta, Tintura ja teised.
Uksed kell 18.00. Pileti hind al. 17€. Osta pilet siit: https://www.ticketer.ee/intsikurmu-talifestival-2019/

8. Jay Rock live, Helsinki – 2. veebruar
Truud räpisõbrad, suunduge veebruari alguses Helsingisse, sest nõnda nimetatud humble beast Jay Rock annab Tavastia klubis laivi. Kuna meil kodumaal enam nii suuri ning erilisi räpilaive pole vägagi ammu toimunud (ning vist nii pea oodata ei ole?), siis võib vabalt põhjanaabreid külastada ning endale üks pisemat sorti välisreis lubada. Jay Rock’i looming on kindlasti märkimisväärne.
Uksed kell 19:00. Pileti hind 27.50€. Osta pilet siit: https://goo.gl/jaePWb

9. Labürint 9° 2Y BDay – 15. veebruar
Rajuma elektroonilise muusika koondsarja Labürint kahepäevane sünnipäevamaraton leiab aset klubis Hall. Kuuel laval on esindatud sellised brändid nagu MÜRK, Bassiõhtu, Machine Nation, CHILLOUT ning RAW.
Uksed kell 12:00 ning peo lõpp 17. veebruaril kell 06:00. Pileti hind TBA.

10. Ólafur Arnalds – 18. veebruar
Alexela Kontserdimajas esineb kontraste armastav Islandi helilooja ja artist Ólafur Arnalds, kes naaseb Eestisse maailmaturnee “re:member 2019” raames. Koos Arnaldsiga on laval keelpillikvartett, löökpillimängija ning Ólafuri klaverite ja süntesaatorite mänguväljak. Lisaks on laval näha kahte „ise mängivat“ klaverit, mida muusik ja tema meeskond on üle kahe aasta ehitanud ja arendanud.
Uksed kell 19:00. Pileti hind al. 39.90€. Osta pilet siit: https://goo.gl/YD6tqa

11. ARVO PÄRT Sakraalne minimalism – 27. veebruar
Iseseisvuspäeva tähistamiseks ettevalmistatud pidulikul kontserdil Mustpeade Majas kõlab maailmakuulsa helilooja Arvo Pärdi looming ebatavalises esituses – klaver, viiul ja arhailine muusikariist gong. Lavaline koosseis: Kenny Salazar (klaver), Lena Laas (viiul), Lilia Märtmaa ning Deniss Vinogranov (gongid, akustilised effektid).
Uksed kell 18.30. Pileti hind 18€. Osta pilet siit: https://goo.gl/SBTFBg

12. Slum Village live, Helsinki – 27. veebruar
Kuu lõpp viib taaskord Soome, klubisse Kuudes Linja, kus astub üles legendaarne vanakooli hiphopi duo Slum Village. Grupi asutajate ning meie seast lahkunud produtsendi J Dilla ning MC Baatin’i pärand ei kao mitte kuhugi. Samuti ka projektis alaliselt osalenud Illa J ning Elzhi oma mitte. Praegused liikmed, grupi algusaegadest tegutsenud räppar T3 ning uuem tulija produtsent Young RJ kannavad seda edasi ning loomulikult lisavad erilisust, voolavust ning mahedust ka omalt poolt.
Uksed kell 20:00. Pileti hind 25.50€. Osta pilet siit: https://goo.gl/pLbmV7