Liisa Soolepp avab täna, 20. juulil Helsingi moenädala kudumikollektsiooniga “SYZYGY”. Seekordne Helsinki Fashion Week on esimene maailmas, mis on pühendatud sajaprotsendiliselt jätkusuutlikule moele. 

Disainer uuris Helsingi moenädalal esitlusele tulevat kollektsiooni luues kaose ja korra vahelisi suhteid isiklikust vaatepunktist. “Kumb oli enne, kas kord või kaos? Kui suureks või väikseks saab kaost taandada, et see oleks endiselt kaos? Kuidas vastandid koos toimivad? Pealevaadates tähistab “SYZYGY” seosetut rida tähti, ent ometigi tähistab see korda kosmilises kaoses,” selgitab ta.

Liisa Sooleppa jaoks tähendab jätkusuutlik ja eetline mood seda, et küsimusi on rohkem kui vastuseid. “See suunab mind lahendusi otsima ja mõtlema, kuidas saaks asju veel paremini teha. Minu loomingus väljendub jätkusuutlikkus eelkõige oma loomeprotsesside lahtiühendamises moemaailma pealesurutud kiirelt vahelduvate hooaegade süsteemist. Soovin luua ajatuid ja kestvaid kudumeid.”

Liisa Soolepp ei loo hooajapõhiseid kollektsioone, vaid täiustab olemasolevaid mudeleid ja värvivalikut vastavalt tunnetusele, ajast sõltumatult. Kudumid on valmistatud GOTS sertifikaadiga mahepuuvillast ja villast. “SYZYGY” kollektsioonis on ka paar kudumit, mis on valminud jääkmaterjalidest. Kõik Liisa Sooleppa kudumid tehakse Eestis.

Helsinki Fashion Week’i raames, mis toimub 20.- 25. juulini, tutvustavad oma loomingut 30 jätkusuutlikkusele suunatud rahvusvahelist moebrändi. Lisaks disaineritele on ka ürituse toimumispaik ehitatud ümbertöödeldavatest ja taaskasutatavatest materjalidest.

Liisa Sooleppa kudumeid saab soetada samanimelisest veebipoest, Tali, Les Petites, Tallinn Design House ja Eesti Disaini Maja poest . Augustikuust on kudumid müügil ka Kaubamajas.