Kohtadeteemaline pleilistide seeria serveerib melomaanide poolt kokku pandud muusikalisi valikuid, mis on inspireeritud või sümboliseerivad tegijate jaoks olulisi paiku. 

Rubriik “Minu koht” seikleb sel korral sisekaemuslikel radadel. Ave Tölpt on kodumaa kultuurimaastikul asendamatu isik – Music Estonia tegevjuht, raadiohääl ning kirglik muusikasõber. Ave mitmekülgne karjäär ning lennukad ideed on edendanud ja kultiveerinud Eesti muusikavaldkonda. Täna on võimalus piiluda selle tegusa naise sisemaailma läbi tema enda kureeritud pleilisti.

Ave, valisid oma pleilisti temaatikaks “sisemaailma”, miks?
Inimese sisemus on tema rikkalikuim aare. See, mis on võimeline inimest hingepõhjani liigutama kujundab teda isiksusena ilmatuma suure sammu edasi. Sageli ei jää see paik ka väljastpoolt vaatlejatele märkamatuks, kuna seeläbi teeb inimene oma otsuseid ning kujundab enda teguviise. Siiski jääb mingi osa inimese sisemaailmast alati müsteeriumiks ja päris lahti võtta pole kellegi hinge võimalik, võib omada ainult aimdust. Minu omas on nii muusikal kui ka teistel kunstiliikidel olnud suur roll täita. Vaadates ka autorite poole pealt on just kunsti loomine ja sellega tegelemine üks tugevamaid väljundeid inimhinge ja selle tajude peegeldamiseks. Seega on tegu ühe salapärase kohaga ja võimalus seda unikaalselt kujundada on meil kõigil olemas! 

Mille poolest peegeldab seda mõtet valitud muusika?
Kokkupandud esitusloend peegeldab ja on väike sissevaade valdavas osas lähiaastatel just meie festivalidel ja teistel kontsertidel ülesastunud nii Eesti kui ka välismaa jazz, soul, pop, klassikalise ja vanamuusika artistide loomingusse, mis on suuremal määral liigutanud ja täiustanud minu siseelu – muusika, milles on hinge ning mis on kaudselt viinud mind selles sektoris igapäevaselt üheks tegutsevaks ja ühendavaks lüliks. Samuti leiab siit näitena ühe klassikalise helilooja loomingu, kes on väga lähedalt seotud minu juurtega, mis kulgevad Eesti ja Armeenia vahel ehk minu isa, Avet Terteriani, kolmanda sümfoonia esimese liikumise. Näib, et kohtadel on minu elus tähenduslik roll üleüldiselt. 

Niisiis, valitud muusika on…
Nauditav ja žanriliste piiranguteta. Muusika, milles loeb hingestatus.

Kuula:

Päisefoto: Karoliina Kreintaal