Sinu ees on teine artikkel pleilistide seeriast “Minu koht”! Värske rubriik serveerib melomaanide poolt kokku pandud muusikalisi valikuid. Loodud pleilistid on inspireeritud või sümboliseerivad tegijate jaoks olulisi paiku, olgu nendeks riigid, linnad, külad, metsad, lokaalid, ettekujutletavad maailmad või muud põnevad kohad.
Sel korral on biidinimistu koostanud muusikasõber, promootor, KaiF kokteilibaari juhataja ja peosarja Voog89 asutaja Kurly Beats ehk Kaarel Kiviloo. Kaarel inspireerus pleilisti loomisel Lääne-Austraalia suurima linna Perthi miljöödest ja seadis ritta eklektilisi träkke. Uurisime täpsemalt, miks koha-valik just selline sai:
Miks on valitud koht Sulle oluline?
Täna pean ennast piiridevabaks heatuju DJks – mängin mida tahan, millal tahan. Aga see ei ole alati nii olnud.
Austraalia eel olin alustav DJ ja kuulusin pigem nö underground koolkonda – mängisin sellel ajal ainult dubstep’i ja dnb’d. Mida tumedam, sügavam ja räigem, seda parem. Koduseinte vahel kuulasin küll igasugust kraami, kuid olin tol ajal veendunud, et edu saladuseks on spetsaliseeruda ühele kindlale stiilile. Nii otsustasin, et jään “oma liistude juurde” ning pehmemaid stiile avalikult mängima ei hakka.
Kuid Austraalia päikese all hakkas midagi minu sees sulama. Žanrid, mida julgesin ainult turvalises kodukeskkonnas puudutada, hakkasid minuga keikadele kaasa tulema… Oluline on see koht just seepärast, et kui Austraaliat poleks, oleksin täna DJ-na ilmselt hoopis teistsugustel radadel.
Mille poolest peegeldab Austraaliat ja just Perthi pleilisti selekteeritud muusika?
Pleilisti koostamisel lähtusin selleaegsest Austraalia muusikaskeenest ja ka sellest, kuhu tänu nendele avastustele ennast melomaanina “kaevasin”. Enamus lugusid on välja antud Austraalias veedetud ajal (2012-2014). Pleilisti kogusin lugusid üle maailma, kuid sealt leiab ka kohalikke Austraalia tegijad nagu nt. Flume, Chet Faker, Hermitude ja Ta-ku.
Viimase neist avastasin just 2012. aastal läbi “50 Days For Dilla” albumi, kus ta tegi J Dilla auks 50 päeva jooksul 50 biiti. Need olid mul terve lõputu Austraalia suve repiidi peal. Albumi andis välja HW&W Recordings ja mäletan, et üsna pea hakkas sealt ka Kaytranada kraami välja tulema, mis oli tol ajal üks korralik pahvakas värsket õhku tantsumuusika skeenesse.
Mäletan, et olin just enda jaoks Soundcloudi avastanud ja sealt leidsin Soulectioni vennad – Joe Kay, ESTA, Mr. Carmack, Sango, Sam Gellaitry, varajase Tom Mischi ja Anderson .Paaki, kes siis tegutses veel Breezy Lovejoy nime all. Ja sealt edasi ma enam tagasi ei vaadanud…
Niisiis, millise muusika valisid, kui peaksid paari lausega valikuid iseloomustama?
Austraalias oldud 2 aastat tõi minu ellu päikese ja rõõmu, leina ja kurbuse, armastuse ja pettumuse, seepärast on ka see kogumik võrdlemise eklektiline ja igaüks peaks sealt endale midagi leidma. Tänan sind Sandra, et panid mind vanu lugusid kuulama ja taasavastama. Muusikal on komme ennast nii tugevalt aja ja kohaga siduda, et leidsin ennast paari loo saatel pisarat poetamast – tänud memory lane’i eest!