Tallinna moefilmide festivali MoeKunstiKino programm toob täna, 9. oktoobri õhtul meieni filmi “RiverBlue”, mis peaks korraldaja sõnul olema kohustuslik igale rõivakandjale – seega kõigile.

“Moetööstus keerleb hetkel metsikutel tuuridel ning selle tulemusena kannatab meie loodus. Seetõttu valisin sel aastal programmi ka filmi “RiverBlue”, et seda olulist teemat publikuga jagada. Vajalik muutus saab peale hakata vaid meist endist,”
sõnas MoeKunstiKino juht Helen Saluveer.

Film jälgib rahvusvaheliselt tuntud jõgede kaitsja Mark Angelo tegemisi maailma eri paigus, keskendudes ühele kõige saastavamale tööstusharule ehk moetööstusele. Tegu on mõtlemapaneva dokumentaalfilmiga, mis räägib jõgede saastamisest ja selle mõjust inimkonnale ning ka võimalikest lahendustest, mis sisendavad lootust säästlikumale tulevikule. Kaadritaguseks hääleks on näitleja ja režissöör ning puhta vee toetaja Jason Priestley, keda keskealised kinokülastajad peaksid mäletama ülipopulaarsest noortesarjast “Beverly Hills 90210”.

Moetööstuse tootmisprotsessist tekkivate mürgiste keemiliste ühendite vastutustundetu paiskamine jõevette reostab jõgesid ja mõjutab inimesi, kelle igapäevaelu sõltub nendest. Film juhib tähelepanu sellele, kuidas meile kõigile rõivaste tootmine sünnib oluliste jõgede hävinemise hinnaga, ja rõhutab vajadust suurte muudatuste järele tekstiilitööstuses, koputades eelkõige moetööstuse gigantide südametunnistusele, kellel oleks võimu midagi ära teha.

Film “RiverBlue” linastub MoeKunstiKino programmi raames täna kell 19:30 kinos Sõprus.

Pileti hind 6 €. Piletid on saadaval kino Sõprus kassas, Piletilevi müügipunktides ning veebis.

Tallinna moefilmide festival MoeKunstiKino toimub 11. oktoobrini.

Lisainfo www.moekunstikino.ee ja www.facebook.com/moekunstikino