Elektroonilise tantsumuusika peosari VÜRTS on pausilt tagasi. 20. augustil, Eesti taasiseseisvumispäeval, toimub klubis HALL ürituse neljas pidu, kus astub peakülalisena üles üks Ida-Euroopa tuntumaid plaadikeerutajaid Nastia.

Nastia on väikeses Ukraina külas sündinud DJ, kes on end mänginud maailma suurimate klubide lavadele. Olles avatud mitmesugustele žanritele, on tal siiski äratuntav käekiri, mis ulatub house´ist ja põrandaalusest techno´st jungle´i ja dnb kiirete gruuvideni. Lisaks sellele, et Nastia on üks oma kodumaa tuntuimaid DJsid, hoiab ta residendi kohta Moskva klubis ARMA17, juhib Propaganda nimelist plaadifirmat ja raadiosaadet, korraldab sama nime all üleeuroopalisi pidusid ning veab Kiievis, endises tehasehoones tegutsevas klubis Closer Strichka nimelist festivali. Väljaspool enda üritusi on Nastia muu hulgas üles astunud Panorama Baris Berliinis, Londoni klubis Fabric, Tel Avivi The Blockis, Cocoon and Circolocos Ibizal ja mujal.

2020. aastast on Nastia löönud kaasa audiovisuaalses projektis “Scary Beautiful”, mille eesmärk on tutvustada laiemale avalikkusele vähetuntud elektroonilise muusika produtsentide loomingut, esitades seda kohtades, mis rabavad samaaegselt oma ilu, põnevuse kui ka ajaloolise taustaga. Näiteks on Nastia set’te filmitud Tšornobõli lähedal asuva massiivse Duga radari kõrval, mahajäetud Sharivka mõisas, Ukraina rauamaagikaevanduses ja mujal, kus ta mängib seniavaldamata lugusid produtsentidelt üle kogu maailma.

Nastia kõrval astuvad plaadimängijate taha kohalikud lemmikud Merimell, Micaela Saraceno ja DJ Punch. Mesilas mängivad 3D Kun, CT Venom, Bible Club, Nechaev.

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/847841896126232
Piletid: https://fienta.com/et/vurts-nastia