Kohaliku soul-muusika skeene esinumber Rita Ray avaldas uue nostalgia-hõngulise singli “Love Ain’t the Same”, millele valmis ka Rita Ray esimene muusikavideo. Autentse Super 8 filmikaameraga üles võetud kaadrid kulgevad laulja kannul mööda Põhja-Eesti rannikut, peegeldades loo nostalgilisust. 

Melanhoolia mõjub tema loomingus jätkuvalt mõrumagusalt. Truu klassikalisele R&B kõlapildile, teeb preili Ray taas koostööd Solid Gold Sound tiimiga. Produktsiooni taset tõstab sessioon legendaarses Eesti Raadio I stuudios, kus 11-liikmelise keelpilliorkestri arranžeeringuid ja salvestust juhtis Rita Ray ise. Baritonkitarri käigud lisavad tervikule parajal määral ka suitsust bluusi, ning lugu tõotab köita erinevate muusikastiilide austajate tähelepanu. Singel ilmus digitaalselt plaadifirma Funk Embassy Records alt.

Tegemist on esimese singliga alates Rita Ray edukast debüütalbumist “Old Love Will Rust”. 2019. aastast tegutsev bänd jätkab enda positsiooni kindlustamist soul-muusika ringkonnas nii meil kui mujal. “Love Ain’t the Same’i” kohta on UK-s resideeruv tunnustatud produtsent Shawn Lee öelnud: ”Rikkalik, siidjalt pehme, ent emotsionaalselt toores. Muss minu kõrvadele!” Singel köitnud juba ka BBC Londoni huvi, teenides oma esimese rahvusvahelise raadiomängu koos eksklusiivse intervjuuga Robert Elmsi saates.

“Love Ain’t the Same” on esimene pilguheit Rita Ray 2021. aasta sügisel ilmuvale teisele albumile. Heliloomes ja salvestustel tegutsetakse tihedas koostöös bändiga, kus kitarril on Kristen Kütner, trummide taga Ott Adamson, klahvidel Artis Boriss ja bassil Jasper Alamaa. Laulukirjutamise keskmes on jätkuvalt meie oma femme fatale.

Sinisilmset souli ja R&B’d viljelev Rita Ray on väikelinnast Põlvast pärit lauljatar, kes on tuntud oma võimsa kuid liigutava hääle poolest. Ta esinemised ning stuudiosalvestused kannavad endas haruldast ausust. 2019. aasta lõpus avaldas Rita Ray eduka debüütalbumi “Old Love Will Rust”, mis teenis 4 nominatsiooni Eesti Muusikaauhindadel ning oli 2020. aastal Terminali ning Laseringi enim müüdud album. Album teenis positiivset vastukaja kohalikus ning rahvusvahelises meedias, muuhulgas teenis arvustusi Suurbritannias, USAs ja Saksamaal, ning jõudis Craig Charles’i BBC 6 raadio Funk and Soul Show rotatsiooni. 2020. aasta jooksul esines Rita Ray Tallinn Music Weekil, Intsikurmul ning müüs välja 2 õhtut Jazzkaarel. Rita Ray teine album ilmub 2021. aasta sügisel.

Video loojaks on plaadifirma RR Gems juht Dimitra.